“Діамантовому прокурору” Корнійцю оголосили ще одну підозру – Касько

15 Лютого 2016, 11:43

Екс-заступнику прокурора Київської області Олександру Корнійцю оголосили ще одну підозру і можуть оголосити ще дві додаткових. Про це повідомив заступник генерального прокурора України Віталій Касько на брифінгу в понеділок у Києві.

"Слідство завершилося в листопаді 2015 року та 4 січня 2016 року було направлене до суду для розгляду по суті. Однак в лютому, кілька днів тому, ми оголосили Корнійцю нову підозру у вимаганні з обтяжливими обставинами. Йдеться про епізод вимагання та отримання щомісячних коштів від власника підприємства, а потім і "віджиманні" цього підприємства", – сказав він.

При цьому Касько зазначив, що того ж дня генеральний прокурор України Віктор Шокін видав наказ, яким ліквідував слідче управління генінспекції, слідчі якої виведені за штат, "і зробив все, щоб я не зміг довести цю справу до кінця".

Касько також повідомив, що на підході було ще два провадження щодо Корнійця, одне з них – про незаконне збагачення.

"Уже встановлено, що кошти, які надходили за навчання Анастасії Корнієць в Лондоні в 2011-2014 роках, становили понад 140 тис. фунтів стерлінгів (понад $200 тис.), які оплачувалися офшорною компанією, номінальним директором якої був Ерік Ванагельс. Це прізвище відоме журналістам у справі про "вишки Бойка", чиї "вуха стирчать" за цією проплатою. Чому це було зроблено, думаю, справа часу", – підкреслив Касько.

Друга справа, за словами заступника генпрокурора, пов'язана з джерелами походження вилучених у Корнійця діамантів, сліди яких ведуть, ймовірно, до ще одного злочину. "Не виключено, що після моєї відставки ці провадження почнуть активно розвалюватися", – додав Касько.

Він повідомив, що за попередніми висновками експерта, вартість діамантів становить $25 тис.

Нагадаємо, 6 липня 2015 року в результаті спецоперації ГПУ та СБУ були затримані перший заступник глави слідчого управління ГПУ Володимир Шапакін і заступник прокурора Київської області Олександр Корнієць за підозрою у вимаганні хабара в особливо великих розмірах. Обом затриманим повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 (одержання хабара) Кримінального кодексу України. Санкція цієї статті передбачає безальтернативне позбавлення волі на термін від 8 до 12 років з конфіскацією майна.

Печерський райсуд обрав затриманим міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з визначенням застави у розмірі 3 млн грн для Шапакіна і 3 млн 200 тис. грн – для Корнійця. Обоє прокурорів внесли застави і вийшли на волю.