Девід Кремер: У Конгресі США Україна має сильну двопартійну підтримку, і так буде й надалі

30 Жовтня 2020, 13:10

Член ради директорів Міжнародного республіканського інституту Девід Кремер в інтерв’ю Тижню заявив, що у Конгресі США Україна має сильну двопартійну підтримку, і так буде й надалі. Водночас є кілька республіканців, прихильників президента, які, на мою думку, сприяли шкоді репутації України у США. 

 

За його словами, ці політики дотримувалися такого порядку денного, бо думали, що це допомагає президенту Трампу. Схоже, вони не оцінюють шкоди, завданої Україні та її іміджу у США. Наприклад, сенатор Рон Джонсон, Ліндсі Грем, республіканці в Палаті представників Конгресу, як Джим Джордан. Проте більшість демократів і навіть більшість республіканців вірять у підтримку сильної, демократичної, орієнтованої на Захід України.

 

«Я не думаю, що від цього є втома. Адміністрація Байдена прагнутиме показати свою відмінність від адміністрації Трампа, й Україна — хороший для цього приклад. У певному сенсі, якщо Байден переможе, це стане можливістю для нової американської адміністрації спробувати продемонструвати підтримку Україні. Це саме по собі важливо, але також дасть змогу змінити наратив щодо України, присутній нині», – сказав Кремер.

 

Водночас він зауважив, що є відповідальність також і з боку України в особі Офісу президента, Верховної Ради, громадянського суспільства й опозиції. Україна повинна залишатися демократичною країною та просуватися на шляху реформ. Україна продемонструвала, що здатна провести вибори, які не обов’язково йдуть тим шляхом, яким хоче влада. І це тривалий досвід для України.

 

Кремер вважає, що вже кілька разів відбулися вибори, що не були такими визначними.

 

«Однак я це кажу, сидячи тут, у США, де нам варто дуже стримано критикувати інші країни. Маю визнати, що наша політична ситуація цьогоріч була дуже бентежною. Тому коли я критикую Україну, то розумію, що ми самі далекі від ідеалу», — додав він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»