Девід Кемерон: Компромісів з приводу спроб перекроїти кордони бути не може

19 Червня 2015, 16:58

Першочергове завдання країн Заходу – зробити дипломатію успішною та забезпечити виконання Мінських угод. Про це заявив прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон на Міжнародному форумі з безпеки GLOBSEC, який відбувається у столиці Словаччини Братиславі, повідомляє кореспондент Тиждень.ua

«Росія порушує власні зобов’язання в межах міжнародного права. Компромісів щодо спроб перекроїти кордони бути не може», – сказав Кемерон.

«Наша перша задача – зробити так, щоб дипломатія була успішною. Забезпечити дотримання умов Мінських угод усіма сторонами…  І підтримати уряд Петра Порошенка у проведенні реформ», – додав він.

Окрім того, британський прем’єр-міністр наголосив на тому, що необхідно чітко розуміти: українці – жертви, а не агресори.

У зв’язку з підтримкою українського уряду Кемерон згадав про «Фонд ефективного управління» (Good Governance Fund – Ред.) – багаторічну програму допомоги урядам України, Грузії, Молдови, Сербії та Боснії і Герцеговини, створену в березні 2015 року, зокрема у відповідь на російську загрозу.

Фінансування фонду становить £20 млн на 2015 та 2016 роки: кошти призначені для підтримки політичних та економічних реформ у цих країнах.

За його словами, ідея створення фонду вписується у концепцію зміцнення партнерів навколо кордонів ЄС як одну із запорук безпеки і економічного розвитку в довгостроковій перспективі власне країн союзу, на якій Кемерон наголосив ще раз у своєму виступі.

Він сказав, що одна із спільних причин того, що люди змушені тікати зі своїх «неспроможних держав» або піднімати повстання як в Україні є неефективне управління з боку їхньої влади.

Тому важливо допомагати їм будувати інституції та благополуччя.

Стосовно санкцій проти Росії за її дії в Україні, то Велика Британія завжди займала лідерські позиції, сказав Кемерон, і відігравала важливу роль у зміцненні єдності ЄС та США.

«Військового рішення конфлікту немає. А якщо Росія не дотримуватиметься мінських домовленостей, будуть нові санкції», – наголосив британський прем’єр.

Однак він додав, що набагато важливіше зараз думати про довготривалішу перспективу – особливо якщо хтось гадає, що вже можна «починати знімати ногу з педалі газу санкцій»,

«Якщо через це з'явиться розуміння, що ламати кордони – це нормально, наслідки будуть катастрофічними для цілого світу на довгий час», – зазначив Кемерон.

Водночас, більшість часу у своїй промові Кемерон присвятив проблемі молодих європейців, зокрема британців, які покидають родини, нормальні школи і якісне середовище, де вони мають перспективи, аби приєднатися до джихадистів.

За його словами, зміцнення відчуття ідентичності у них – це спосіб запобігання такому явищу.

Як повідомлялося, королева Великої Британії Єлизавета ІІ пообіцяла тиснути на Росію через агресію в Україні.

Нагадаємо, Велика Британія порушила уже шість справ проти Russia Today через упередженість каналу.