Дев’ять облрад не розглядали питань про визнання Росії агресором

15 Квітня 2015, 18:30

Визнали

Першими регіональними радами, які підтримали звернення Верховної Ради до міжнародних організацій від 27 січня про визнання Росії державою-агресором стали Чернівецька обласна та Київська міська. Відповідні заяви їхні депутати ухвалили вже 28 січня. Наступними стали Вінницька (3 лютого) та Черкаська (6 лютого) обласні ради.

Київська обласна та Хмельницька обласна ради підтримали звернення депутатів парламенту відповідно 12 та 17 лютого.

У березні ще п’ять рад обласного рівня долучилися до визнання Росії агресором. 6 березня це зробили депутати Рівненської облради, 10 – Полтавської, 13 – Волинської, 20 – Івано-Франківської.

Депутати Сумської облради ухвалили заяву 16 березня, однак за чотири дні до того, ухвалення рішення зірвали, оскільки на сесію з’явилися лише 29 депутатів зі ста. За повідомленням журналістів, більшість з тих, хто пропустив засідання – екс-регіонали та позафракційні.

Нарешті 9 квітня звернення ВР підтримали одразу три облради – Запорізька, Кіровоградська та Харківська. У Кіровограді змогли проголосувати рішення лише з другої спроби, а у Харкові, за повідомленнями у ЗМІ, під облрадою сталася сутичка прихильників визнання Росії агресором та їхніх опонентів. Також повідомялося, що Харківська облрада уже кілька разів намагалась проголосувати за це рішення, але в останній момент воно «зникало» з порядку денного.


Не визнали

У Чернігівській облраді повідомили, що питання про визнання Росії-агресором не розглядалося. Найближча сесія запланована на кінець місяця, однак в порядку денному подібного проекту немає. Такий же стан справ в Одеській та у Закарпатській облрадах, де повідомили, що питання не порушувалося, а розгляд на сесії найближчим часом не запланований. У Дніпропетровській облраді розповіли, що не розглядали питання про визнання агресором Росії або про визнання «ДНР» і «ЛНР» терористичними організаціями. У Житомирській облраді також не розглядали обидва питання і проектів рішень з цього приводу депутати не вносили. Найближчу нагоду вони матимуть аж наприкінці травня або на початку червня, коли заплановано відкриття нової сесії.

20 січня депутати Львівської облради ухвалили звернення до центральних органів влади про необхідність визнання «ДНР» та «ЛНР» терористичними організаціями, однак звернення щодо визнання Росії державою-агресором не ухвалювалося. «Є офіційні публічні виступи на цю тему, але як такого звернення до ВР не було і голосування також», – повідомили в облраді.

30 січня на 33-ій сесії 6 скликання Херсонської облради питання про визнання Росії агресором озвучили присутні депутати, однак пропозиції щодо включення цього питання до порядку денного сесії наразі не надходило, відповідно і рішення не приймалося.

10 лютого під час сесії Тернопільської облради депутати ухвалили звернення до Верховної Ради стосовно визнання «ДНР» та «ЛНР» терористичними угрупованнями. У тексті, серед іншого, йдеться про необхідність «активізувати міжнародні санкції… до Російської Федерації – як держави-агресора, що визнає і підтримує тероризм». Водночас у відділі діловодства та контролю облради повідомили, що окремого звернення або заяви про визнання Росії державою-агресором облрада не ухвалювала.

Миколаївська облрада досі не розглядала питання про визнання Росії державою-агресором, однак за інформацією її прес-служби, таке питання винесено на сесію, яка відбудеться завтра 16 квітня.


Не функціонують

Чотири регіональні ради в Україні станом на сьогодні фактично не є дієвими. Севастопольська міська та Верховна Рада Автономної Республіки Крим на сьогодні не діють, оскільки обидва регіони окуповані Росією. Генпрокуратура порушила провадження стосовно 76 депутатів останньої за державну зраду.

Луганська облрада, за словами голови місцевої військово-цивільної адміністрації Геннадія Москаля, на сьогодні не діє, оскільки значна частина депутатів перейшли на бік «ЛНР», а інші зникли.

Донецька облрада формально функціонує, однак вже майже рік не може навіть обрати голову, а у січні провалила питання про бюджет області – на сесію до Маріуполя приїхав 21 депутат зі 177.