У Чернігівській області на території 6 арсеналу Міноборони поблизу смт Дружба станом на сьому годину ранку 22 жовтня випадків детонації боєприпасів не спостерігалося. Про це повідомляє прес-служба ДСНС України.
"Станом на 7:00 22 жовтня, на території арсеналу Міноборони випадків детонації боєприпасів не спостерігалося. Загиблих і травмованих внаслідок надзвичайної ситуації не зафіксовано", – йдеться у повідомленні.
Повідомляється, що відповідно до затвердженого Прем’єр-міністром України Плану піротехнічними підрозділами ДСНС продовжується очищення прилеглої до арсеналу території. Пожежно-рятувальними підрозділами було організовано роботу із забезпечення безперебійного заправлення водою пожежних танків – 12 заправок (108 т води), всього з початку робіт – 272 заправки (2449 тон води) та наповнення пожежної водойми (об'ємом 200 куб. м). Для проведення робіт залучались 4 відділення пожежно-рятувальних розрахунків на автоцистернах та пожежна насосна станція. Організовувалось чергування 4 пожежно-рятувальних розрахунків на автоцистернах для забезпечення оперативного гасіння можливих пожеж в смт Дружба та на адміністративній території арсеналу. В районі надзвичайної ситуації залучено сили і засоби загальною чисельністю 545 осіб та 124 од. техніки, у тому числі від ДСНС – 248 осіб та 72 од. техніки. Координацію залучених сил і засобів, надання допомоги населенню здійснює штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та оперативна група ДСНС України.
Як повідомлялося, 9 жовтня близько 03:40 біля міста Ічня Чернігівської області на території шостого арсеналу Міноборони почалися вибухи. У результаті надзвичайної ситуації було евакуйовано 12 тисяч місцевих жителів, 16 кілометрів території оголошено зоною надзвичайної ситуації.
Військова прокуратура Центрального регіону України розпочала кримінальне провадження за фактом "недбалого ставлення військової службової особи до служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану". У прокуратурі додали, що відповідний злочин карається позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.
У ДСНС повідомили, що протягом кількох годин до населених пунктів Іржевець, Парафіївка та Івангород евакуйовано близько 12 тисяч осіб. Також через вибухи до лікарень звернулись 63 місцеві жителі, які скаржились на погане самопочуття через дим. Виконувач обов’язків міністра здоров’я України Уляна Супрун повідомила, що станом на 10:30 даних про загиблих і поранених не було. Людей, які перебували в Ічнянській Центральній районній лікарні евакуювали до медзакладів в Парафіївці та найближчих населених пунктів. Загалом евакуйовано 163 пацієнти. За словами Супрун, на місці працювали шість бригад екстреної медичної допомоги.
Пізніше повітряний простір закрили вже в радіусі 30 кілометрів, рух залізничного та автомобільного транспорту також призупинили.
У Міноборони повідомили, що розглядають кілька версій щодо причин вибухів у Ічнянському районі Чернігівської області на території шостого арсеналу Міноборони, зокрема диверсію. Встановлено, що пожежі, яка охопила п'ять сховищ, передували чотири підриви у різних місцях складу. Крім того, у міністерстві спростували озвучені раніше дані про 88 тисяч тон боєприпасів: насправді їх кількість у півтора два-рази менше. На складі не було боєприпасів до ракетних комплексів, загалом там зберігалася стрілецька зброя.
Начальник Управління комунікацій та преси Міноборони полковник Олексій Чернобай повідомив, що станом на 14.00, осередки пожежі локалізовано. За його словами, інтенсивність вибухів зменшується, над територією складів спостерігається задимленість, лунають поодинокі вибухи.
СБУ повідомила, що розглядають три версії щодо причин вибухів на території шостого арсеналу Міністерства оборони в Чернігівській області, а саме – диверсія, порушення правил пожежної безпеки чи зберігання боєприпасів, а також навмисний підпал чи підрив.