Детективи затримали прокурора ГПУ, який намагався за $10 тис. купити посаду в Антикорупційному бюро

17 Лютого 2016, 22:59

У середу, 17 лютого, детективи Національного антикорупційного бюро України та прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури затримали прокурора Генеральної прокуратури України, який пропонував хабар у розмірі 10 тисяч доларів США членам Конкурсної комісії НАБУ. Про це інформує прес-центр Антикорупційного бюро.

Згідно з текстом, ця сума пропонувалася за позитивне вирішення питання щодо працевлаштування на посаду керівника/заступника керівника підрозділу детективів Бюро.

«Затримання стало можливим завдяки активній участі та відповідальній громадянській позиції членів ГО «ВО «АвтоМайдан», представники якої входять до складу Ради громадського контролю при НАБУ, а також організованим та належно спланованим спільним слідчим діям детективів НАБУ та прокурорів САП, у тому числі проведеним негласним (слідчим) розшуковим діям.

«Набір персоналу до НАБУ відбувається шляхом відкритого та прозорого конкурсу. Запевняю, що будь-які спроби підкупу членів Конкурсних комісій отримають жорстку реакцію з боку Бюро, подібну до тієї, яка мала місце сьогодні», – наголосив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

«Здійснювали операцію детективи спільно з бійцями Управління спеціальних операцій у приміщенні Київського національного університету ім. Т.Г.Шевченка згідно з 208 статтею Кримінального процесуального кодексу України, де прокурор проходив перший етап конкурсного відбору на посаду в НАБУ – тестування на знання законодавчої бази. Нагляд за досудовим розслідування у формі процесуального керівництва у даному кримінальному провадженні здійснюється прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України», – сказано в тексті.

Наразі у кримінальному провадженні проводяться невідкладні слідчі (розшукові) дії. Детективи НАБУ спільно із Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою готують клопотання до слідчого судді про обрання затриманій особі запобіжного заходу. 

Нагадаємо, раніше в Харкові детективи НАБ викрили суддю на хабарі $800.