Детективи НАБУ вручили повістку судді Вовку

24 Грудня 2020, 16:10

У середу, 23 грудня, детективи Національного антикорупційного бюро вручили особисто голові Окружного адміністративного суду Києва – Павлу Вовку – повістку про виклик до Вищого антикорупційного суду. Про це йдеться на сайті НАБУ.

 

Вовка викликають на засідання ВАКС о 9:30 5 січня.

«НАБУ та САП (Спеціалізована антикорупційна прокуратура – Ред.) чекають підозрюваного 5 січня 2021 року на наступному судовому засіданні ВАКС, де він матиме можливість захистити свої права та інтереси у змагальному процесі», – йдеться в повідомленні.

 

Зазначається, що вручення повістки відбулося під час святкування, організованого колишнім народним депутатом – президентом одного із юридичних вишів України. На цьому святкуванні Вовк перебував як гість.

 

Окрім нього, там були присутні і голова та судді Конституційного суду України, які також мають процесуальний статус свідків у кримінальному провадженні щодо захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів, Вищою радою правосуддя, створення штучних перешкод у їхній роботі, а також шляхом втручання у діяльність державних діячів.

 

«Вручення повістки за наведених обставин зумовлена тим, що голова ОАСК уже понад три місяці ігнорує свій обов’язок як підозрюваного з’явитися до слідчого судді. Ще у жовтні 2020 року НАБУ та САП скерували до Вищого антикорупційного суду клопотання про обрання голові ОАСК запобіжного заходу. Проте судові засідання з розгляду цього питання не відбувалися через неявку підозрюваного», – йдеться в повідомленні.

 

Повідомляється, що слідство вдавалося до інших шляхів виклику підозрюваного, надсилаючи повістки за місцем його роботи. Однак, апарат суду повідомляв НАБУ про неможливість вручення повісток «у зв’язку із відмовою особи від їх отримання».

 

Нагадаємо, Вовк перебуває у розшуку – у зв'язку з систематичним ігноруванням повісток від органу досудового розслідування і слідчого судді, а також неявкою для участі у допиті та інших процесуальних дій.

 

Вовк підозрюється у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 109, ч. 2 ст. 369-2, ч. 2 ст. 344 КК України.