Детективи НАБУ розпочали нові розслідування щодо е-декларацій

3 Березня 2017, 17:13

Детективи Національного антикорупційного бюро розпочали нові розслідування стосовно даних, наведених в е-деклараціях, повідомили у прес-службі НАБУ у п'ятницю, 3 березня. 

За інформацією, два кримінальні провадження відкрили за фактами декларування недостовірної інформації заступником одного з міністрів та військовослужбовцем вищого офіцерського складу Збройних Сил України.

Окрім того, зазначається, що ще два провадження розпочали за фактами незаконного збагачення народним депутатом та службовою особою Державної фіскальної служби України.

У бюро підкреслили, що загальна кількість розслідувань, які здійснюють детективи щодо е-декларування становить 34 справи.

"Із них 15 стосуються суддів (щодо одного судді відкрито 2 провадження), 8 – народних депутатів України, 2 – голів райдержадміністрацій, 2 — керівників органів виконавчої влади, по одній – посадової особи органів юстиції, заступника голови обласної ради, правоохоронних органів та прокуратури, Державної фіскальної служби, військовослужбовця вищого офіцерського складу ЗСУ", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, станом на 23 січня загальна кількість кримінальних проваджень, відкритих за результатами аналізу е-декларацій, становила 25.

Як повідомлялося, в Україні під час першого етапу е-декларування надійшло близько 106 тис. електронних декларацій українських політиків і чиновників. До Єдиного державного реєстру декларацій посадовців подали понад 20 тисяч виправлених декларацій. Громадянська мережа ОПОРА підрахувала, що можновладці задекларували грошових активів у розмірі майже 12 млрд у гривневому еквіваленті. 

До 1 квітня 2017 року триватиме друга хвиля е-декларування.