Детективи НАБ прийшли з обшуком до офісу МАУ

14 Червня 2016, 15:15

Працівники Національного антикорупційного бюро (НАБ) зранку 14 червня розпочали обшук в офісі авіакомпанії Міжнародні авіалінії України (МАУ). Про це повідомили у прес-службі МАУ, а також інформацію підтвердили у прес-службі НАБ.

«За словами цих людей, метою їх «візиту» є вилучення бухгалтерських документів МАУ за 2014-2016 рр. При цьому напередодні ввечері 13 червня МАУ отримала письмовий запит НАБ про надання цих документів», – заявили в авіакомпанії.

За повідомленням МАУ, вони «невідкладно почали готувати документи, на збір яких потрібно кілька днів», але «вранці 14 червня офіс МАУ був заблокований оперативною групою НАБ».

«Станом на тепер співробітники авіакомпанії заблоковані на поверхах, їх переміщення обмежене, в робочих кабінетах проводяться обшуки. Доступ до засобів зв'язку і робочих місць співробітників наразі обмежений», – йдеться в повідомленні.

Авіакомпанія вважає подібні дії «неприхованим тиском на бізнес, вони спрямовані на залякування і деморалізацію колективу МАУ». Обшуки нібито пов’язані з суперечкою щодо сплати авіаційних зборів, яку нині розглядають у судах.

За інформацією прес-секретаря НАБ Дар'ї Манжури, слідчі дії відбуваються у межах досудового розслідування за фактом зловживання службовим становищем з боку посадових осіб Державної авіаційної служби з метою одержання неправомірної вигоди для окремих приватних авіаперевізників, що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам (ч.2 ст. 364 КК України).

Згідно з інформацією, метою обшуку є вилучення документів, що підтверджують факти заборгованості МАУ перед державою в розмірі близько 150 млн грн за період з січня 2014 року по грудень 2016 року.

Ці кошти авіакомпанія мала сплатити за перевезення пасажирів та вантажів до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях (згідно пунктів 3 та 4 ч.5 ст. 12 Повітряного кодексу України).

В процесі досудового розслідування у НАБ установили, що службовими особами Державної авіаційної служби України створювалися умови для несплати таких зборів і не вживалися заходи для погашення вказаної заборгованості.

«Авіакомпанія відмовилася добровільно надати документи на запит НАБ. Відповідно, у встановленому законом порядку детективами НАБ та прокурорами САП було отримано ухвалу суду на проведення обшуку. Досудове розслідування триває», – зазначила Манжура.

Як повідомляв Тиждень, у червні 2015 року заборгованість МАУ перед державою становила щонайменше 73 млн грн. Це виявили під час урядового розслідування діяльності Державіаслужби.