Десять найменших країн світу

6 Листопада 2012, 09:59
  1. Мальдіви. Мальдівська Республіка розташована в Індійському океані і за площею є самою дрібною Азіатської країною. Площа країни 298 кв. км. з кількістю населення 396 000. У столиці – Мале живе дві третини жителів. Раніше країна розвивалася завдяки експорту сушеного тунця, молюсків каурі і кокосових тросів, зараз головний дохід приносить туризм.
  2. Сейшельські Острови. Займають площу 455 кв кілометра, з населенням 84 тис. чоловік. Архіпелаг розташований північніше Мадагаскару і складається з 115 островів Індійського океану. Островам вдалося розвинутися завдяки експорту кокоса, ванілі та кориці. Але з 1976 року, коли країна здобула незалежність, головним джерелом доходів став туризм.
  3. Ліхтенштейн. Ця держава не має виходів до моря. Площа країни 160.4 кв. кілометра. Ліхтенштейн межує з Швейцарією і Австрією і є одним з найбагатших держав. Тут зареєстровано більше компаній, ніж жителів.
  4. Науру. Держава розташована на півдні Тихого океану в Мікронезії. Площа держави становить 21.3 кв. кілометра. Республіка Науру є найменшою острівної нацією в світі. Вони отримали незалежність у 1968 році, але домом для аборигенів острів був в перебігу 3 тисяч років. На сьогоднішній день населення країни приблизно 9 тис. осіб. У держави Науру немає збройних сил.
  5. Ватикан. Закрите місто-держава, розташоване в одному з районів Риму і займає площу в 44 гектари. Він був заснований в 1929 році і управляється Папою Римським. Ватикан може похвалитися найкрасивішими в світі будівлями – Сікстинська капела, собор Святого Петра, резиденція Папи – Апостольський палац та інші. Крім того половину території країни займають Ватиканські сади. Офіційними громадянами Ватикану є приблизно 800 чоловік, а кілька тисяч італійців щодня їздять сюди на роботу.
  6. Монако. Друга найменша країна. За останні 20 років завдяки осушенню моря площа країни збільшилася і зараз вона займає площу 2.02 кв. кілометра. Монако друга сама маленька монархічна держава. Країна є однією з найбільш густонаселених країн світу та налічує 30 тисяч жителів. Основний дохід жителям приносить туризм.
  7. Федерація Сент-Кітс і Невіс. Це карликова держава розташоване у Вест-Індії – між Північною і Південною Америкою на островах Атлантичного океану. Держава знаходиться на двох островах площею 261 кв. км. Це були перші острова заселені європейцями. Головне джерело доходу, туризм, але тут так само розвинені сільське господарство та офшорна банківська справа.
  8. Маршаллові Острови. Це держава в центрі Тихого океану складається в основному з коралових островів. Площа країни – 181 кв. кілометр, населення 62 тисячі. У 1986 році Острови отримали незалежність від США, але досі Америка допомагає їм триматися на плаву. Країна не має природних ресурсів та імпорт товарів набагато перевищує експорт.
  9. Сан-Марино. Займає площу 61 кв. кілометр і має найменше населення з країн-членів Європейської ради. Це найстаріша незалежна країна в світі, вона була заснована 3 вересня 301 року. Крім того Сан-Марино одна з найбагатших країн у світі, у неї доходи перевищують витрати.
  10. Тувалу. Розташована на півдні Тихого океану і займає площу 26 кв. кілометрів. До складу країни також входять кілька коралових островів. Раніше ці острови належали Британській короні і іменувалися Острови Елліс. Тувалу отримали незалежність від англійців в 1978 році. Населення країни – 10.5 тис. чоловік. Через відсутність природних ресурсів Тувалу доводиться жити за рахунок допомоги інших країн.