За його словами, впродовж кількох років сторони не могли делімітувати кордон, а потім почати демаркацію.
"Але то була свідома політика і Росії, і, певною мірою, попередніх урядів України. Наприклад, була створена українсько-російська комісія з демаркації кордонів, однак вона насправді існує лише на папері", – сказав він.
Дещиця зазначив, що у лютому цього року мало відбутися засідання комісії з демаркації кордонів, але Росія його скасувала.
За його словами, у російської сторони не було жодного бажання проводити демаркацію кордонів.
"Але якщо у російської сторони немає такого бажання, то ми повинні зробити це зі свого боку. В тій ситуації, що ми зараз маємо, ми не можемо дозволити собі тримати це рішення на папері", – заявив Дещиця.
"На практиці ми маємо всі підстави – і юридичні, і фінансові, і організаційні, – щоб провести демаркацію зі свого боку", – додав він.
Дещиця зауважив, що приклади односторонньої демаркації кордону існують вже в сучасній історії, зокрема, між Росією і Естонією, де демаркація відбувалася в односторонньому порядку.
"Звичайно, Росія нас буде за це критикувати, буде не погоджуватись. Здається, вони вже зробили відповідну заяву про те, що не будуть визнавати демаркацію. Але у нас є всі підстави це зробити і ми повинні це довести до кінця", – вважає екс-очільник МЗС.
Нагадаємо, 17 червня Верховна Рада прийняла постанову про посилення захисту державного кордону. Постановою пропонується негайно затвердити документи, необхідні для проведення в односторонньому порядку демаркації сухопутної ділянки кордону з Російською федерацією, яка буде обладнана за прикладом зовнішніх кордонів Європейського Союзу. Депутати хочуть також закрити пункти пропуску через кордон та посилити охорону кордону з Молдовою в районах межування з невизнаною Придністровською республікою.
Як повідомлялося, 16 червня секретар РНБО Андрій Парубій доручив забезпечити інженерно-технічне облаштування кордону з Росією.
17 червня МЗС заявило про плани демаркувати кордон з Росією в односторонньому порядку.