Держзрада Портнова. У справі фігурує і колишній керівник управління юстиції в Криму

7 Квітня 2018, 17:57

У справі про держзраду, окрім першого заступника голови АП часів Віктора Януковича, Андрія Портнова, фігурує і колишній керівник Головного територіального управління юстиції в АР Крим Сергій Коровченко. Про повідомив заступник прокурора Криму Олександр Удовиченко.

 

За словами заступника прокурора, на записах ("плівках Глазьєва") фігурує Сергій Коровченко і це не залишилось поза увагою правоохоронних органів. За матеріалами вже почато кримінальне провадження за статтею 111 КК, де цим фактам і можливій участі Сергія Коровченка буде даватися оцінка, будуть перевірятися справжність цих фактів і його відношення до цих фактів. Але про підозру у цій справі ще нікому не повідомлено, а досудове розслідування триває.

 

"Якщо у слідчого прокурора виникне необхідність провести допит, то Коровченка викличуть", – підкреслив Удовиченко.

 

Окрім цього, в рамках провадження прокуратура Криму буде також намагатися допитати екс-заступника голови АП Андрія Портнова.

 

Варто зазначити, що зараз Коровченко бере учать у суспільно-політичному житті міста Прилуки Чернігівської області, а на сайті ВО "Батьківщина" згадується як представник політичної сили по 210-му округу.

 

На "плівках Глазьєва" Портнов згадував про Коровченка: "Я там з Медведчуком зараз зв’язався, вони дадуть свої пропозиції. У них там уже зараз міністр юстиції Криму, який діє на сьогоднішній день, ну, був у Могильова, – Коровченко Сергій Володимирович. Це їхній хлопець, вони його добре характеризують. Він сказав, що підтягне команду юридичну. Нам треба цього Коровченка зберегти. Він уже міністр юстиції Криму, щоб він там і залишився"

 

В свою чергу колишній голова Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов заявляє, що висловив готовність дати свідчення прокуратурі ще два місяці тому. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

 

"Не треба намагатися. Я до вас ще два місяці тому звернувся з цим клопотанням… А ви два місяці тому мені відповіли, що можливо зробите це, якщо вам це буде потрібно", – написав Портнов.

 

Нагадаємо, Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження за статтею "державна зрада" щодо Андрія Портнова, колишнього першого заступника голови Адміністрації президента часів Віктора Януковича. Про це у Facebook повідомив народний депутат Андрій Левус.

 

Як повідомлялося, у січні екс-перший заступник голови Адміністрації президента Віктора Януковича Андрій Портнов заявив про набуття чинності рішенням суду у Люксембурзі про скасування санкцій щодо нього.

 

5 березня 2014 року Рада ЄС ввела санкції та заморозила активи 22 українських екс-чиновників, підозрюваних Україною у сприянні "злочинів режиму Віктора Януковича".

 

Також 6 березня 2015 року ЄС зняв санкції з екс-заступника глави АП Андрія Портнова, екс-радника Президента України Ігоря Калініна, екс-глави СБУ Олександра Якименка і сина екс-прем'єр-міністра Миколи Азарова Олексія, оскільки українська сторона так і не надала звинувачень і доказів їх провини. Стосовно ще 4 українців санкції продовжені до 6 червня 2015 року. Для 14 екс-чиновників – продовжено на рік.

 

У квітні 2015 року стало відомо, що Портнов позивається до Ради ЄС через "незаконне введення санкцій". 26 жовтня суд ухвалилв рішення на користь Портнова.