Російські військові отримали наказ неправомірно передислокуватися до українських частин на території Криму 20 лютого 2014 року. Про це заявив народний депутат і екс-командир Севастопольської бригади тактичної авіації Повітряного командування "Південь" Юлій Мамчур у середу, 27 грудня, під час допиту як свідка в Оболонському районному суді Києва, де розглядається справа за обвинуваченням екс-президента Віктора Януковича у державній зраді.
"За тією інформацію, яку мені вдалося отримати, наказ російським військовим неправомірно передислокуватися до українських частин на території Криму було віддано ще 20 лютого 2014 року", – сказав Мамчур.
Він розповів, що під час блокування української військової частини А-4515 поблизу аеропорту "Бельбек" ініціював зустріч із самопроголошеним мером Севастополя Олексієм Чалим.
"Його відповідь буле така, що Крим повертається до Росії, а українські частини перебувають на території півострова неправомірно", – повідомив Мамчур.
Після цієї зустрічі, за словами Мамчура, 22 березня 2014 року почався штурм військової частини. Зброю українські військові не застосовували, оскільки на штурм разом з російськими військовими також ішло багато цивільних. Після штурму військової частини полковника Мамчура було викрадено російськими військовими.
26 березня 2014 року його разом з 5 іншими захопленими українськими офіцерами у супроводі російських автоматників відправили з Криму на територію материкової України, зазначив Мамчур, додавши, що у полоні його більш як три доби утримували в одиночній камері, на нього здійснювали психологічний тиск, намагаючись переконати перейти на сторону російської армії.
Він також зазначив, що всі кабельні канали на той час в Криму були блоковані, зв’язку з іншими військовими частинами практично не було, як і не було інформації, що насправді відбувається на території півострова.
Мамчур наголосив, що всі дії Росії в Криму чітко підпадають під визначення "агресія по відношенню до території іншої країни".
Нагадаємо, Генеральна прокуратура звинувачує Януковича у державній зраді. У справі фігурує лист Януковича від 1 березня 2014 року до президента РФ Владіміра Путіна із проханням увести війська в Україну. У ГПУ вважають, що цей лист узаконив надання Путіну дозволу на використання російських військ в Україні, що сприяло анексії Криму та окупації частини Донбасу.