Держструктури цього року накупили квартир щонайменше на чверть мільярда гривень

Акценти
23 Листопада 2012, 16:00

Так, Міністерство оборони у жовтні уклало низку угод на придбання житла на вторинному ринку в різних регіонах України на загальну суму 50,52 млн грн. Це, зокрема, у Донецькій, Запорізькій та Миколаївській областях. Поза тим у квітні Міноборони придбало 35 квартир у Монастирищі Черкаської області на загальну суму 12,03 млн грн. Таким чином Міноборони у 2012 році на придбання житла виділило щонайменше 62,55 млн грн. Як відомо, з лютого цього року міністерство оборони очолює Дмитро Саламатін.

У жовтні перший  окремий відділ капітального будівництва Державної прикордонної служби уклав угоду на придбання 11 квартир в Києві на загальну суму 10,35 млн грн. Крім того, регіональне управління відомства уклало угоду на будівництво 10-поверхового житлового будинку в сел.Пісочин Харківського району вартістю 16,14 млн грн. В будинку передбачено 20 двокімнатних і 20 трикімнатних квартир загальною площею 2469 м2. Таким чином, у цьому році прикордонники виділили на купівлю та будівництво житла щонайменше 26,49 млн грн. Головою Державної прикордонної служби є Микола Литвин, брат спікера Володимира Литвина.

Управління державної охорони у червні уклало угоду на придбання квартир в Києві на 26,99 млн грн. Нагадаємо, що головні завдання УДО спрямовані на забезпечення безпеки президента України, вищих посадових осіб держави, а також на охорону адміністративних будівель та об’єктів органів державної влади. У сфері відповідальності УДО також охорона глав іноземних держав, парламентів та урядів і членів їхніх сімей, керівників міжнародних організацій, які прибувають в Україну чи перебувають на її території.

Регіональні управління Нацбанку виділили на придбання 65 квартир в обласних центрах в цьому році 24,6 млн гривень.

Як зауважує видання «Наші гроші», з серпня 2008 року до кінця 2009 року Нацбанк придбав квартири на 20,60 млн грн. А після призначення Сергія Арбузова головою Нацбанку в 2010 року регіональні управління НБУ витратили на придбання житла вже 49,52 млн грн.

Державна податкова службау жовтні придбала 38 квартир на суму 20,09 млн грн.

У свою чергу Управління капітального будівництва та розвитку Державної пенітенціарної служби уклало угоду на будівництво житлового будинку в с.Подвірки Харківської області вартістю 17,04 млн грн. Будинок для тюремників матиме 70 квартир на п’ять поверхів. Біля будинку також влаштують дитячий майданчик, насадять каштанів і лип, бузкових і трояндових кущів, засіють газон.

Вищий адміністративний суду листопаді уклав угоду з «Київміськбудом» на придбання двох квартир у столиці за кошти держбюджету за 1,44 млн грн. Крім того, у серпні суд придбав 11 квартир в Києві на загальну суму 11,38 млн грн. Таким чином, з початку року ВАСУ виділив на купівлю житла 12,82 млн грн. Цей суд є головним судовим майданчиком для розгляду спорів, пов’язаних з виборами. З кінця 2011 року його очолює донеччанин Ігор Текміжев.

Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ у серпні придбав у «Київміськбуду» 8 квартир у столиці на суму 6,48 млн грн.

Державна казначейська службау серпні уклала угоду на придбання 11 однокімнатних квартир в Києві на суму 5,17 млн грн. Як зазначається у «Віснику держзакупівель», квартири придбано «для забезпечення покращення житлових умов працівників центрального апарату Державної казначейської служби України, які перебувають на квартирному обліку уКиєві».

У свою чергу Служба зовнішньої розвідки у вересні придбали 6 квартир на загальну суму 4,47 млн грн.

Аварійно-рятувальний загін спецпризначення МНС у Криму у березні купив двокімнатну квартиру в Криму вартістю 580 тис грн.

92