Держсектор в Україні не готовий платити за високотехнологічні розробки – експерти

27 Лютого 2015, 12:43

Низький рівень розвитку українського IT-ринку зумовлений відсутністю попиту на нього у приватному і державному секторах країни. Про це пише "Український тиждень" в черговому числі.

Український ринок (IT-технологій – ред.) розвинений дуже слабо. За даними аналітичної компанії IDC, обсяг вітчизняних професійних ІТ-послуг у 2013 році ді­йшов до $320 млн , а внутрішній ІТ-ринок, за попередніми оцінками, зменшився за 2014 рік на 40–50% порівняно із приростом на рівні 20–35% на ринку аутсорсингу.

На думку експертів, це зумовлено, зокрема, тим, що ні у приватному секторі через проблеми в економіці, ні в державному немає запиту й готовності платити за високотехнологічні розробки та продукти. 

"Технології, що їх застосовують на розвинених фінансових ринках, далеко випередили вітчизняні. Але коли в нашій економіці активно втілюватимуться реформи, національні фінансові ринки стануть більш ліквідними й інтегрованими в міжнародні. Коли динамічніше розвиватиметься регульований (біржовий) ринок – і не лише фондовий, будуть запитані й українські ІТ-розробники", – розповідає Максим Приц, керівник проектів у «БІТ Продакшн», що розробляє програмний продукт для учасників фондового ринку в Україні.

"Вони зараз цілком здатні задовольнити потреби внутрішнього фінансового ринку. Але розробка ПЗ, як і будь-яка інша діяльність, вимагає серйозних видатків. І, оскільки з огляду на особливості національного ринку така робота відбувається переважно на замовлення, необхідно, щоб у клієнтів було добре фінансове становище", – резюмує експерт. 

Проте Україна за рівнем розвитку ІТ дуже відстає від країн навіть Східної Європи та СНД, хоча інфраструктура майбутньо­­го здебільшого визначатиметься обсягом інвестицій у комп’ю­те­­ри, мережі мобільного зв’язку, інтернет-інфраструктуру та інші канали передачі інформації.

"Збільшаться витрати (і відповідно попит) на ІТ тоді, коли пожвавиться економіка", – вважають експерти, водночас визнаючи, що через війну, політичну й економічну нестабільність аутсорсингові компанії масово виводять офіси з України в сусідні спокійні держави, зумовлюючи цим серйозний відплив людей. 

Повний текст матеріалу "Українське ІТ: не програвити майбутнього" читайте в черговому числі "Українського тижня" (№8).