Держсекретар США пояснив РФ, що визнання псевдовиборів на Донбасі порушує Мінські домовленості

2 Листопада 2014, 14:43

Заяви Росії про підтримку сепаратистських «виборів» 2 листопада виходять за межі досягнутих у вересні в Мінську угод. Про це держсекретар США Джон Керрі заявив в інтерв’ю телеканалу Bloomberg.

«Ми б не розглядали їх (псевдовибори) як легітимні, вони можуть стати проблемою», – наголосив Керрі.

Очільник американського зовнішньополітичного відомства схвалив укладення газових домовленостей між Києвом і Москвою, «деякі свідчення про відведення військ і зниження рівня насильства», але ці сигнали, на його думку, є дуже непевними.

«Цього недостатньо, щоб когось задовольнити, гадаю, ми стурбовані», – сказав Керрі.

Він також вважає, що запроваджені країнами Заходу санкції «мають глибокий вплив на російський бюджет та економіку», і Росія переживає «серйозні проблеми».

Україна, на думку держсекретаря США, може мати водночас «потужні» відносини і з Росією, і з Європою та стати «мостом між ними».

«Але президент Путін справді повинен вирішити, що він хоче поважати суверенні права народу України і працювати з нами в конструктивному руслі», – зауважив Керрі.

Як відомо, сьогодні у терористичних "ДНР" та "ЛНР" відбуваються псевдовибори.

Журналісти повідомляють, що поряд із "виборчкомами" бойовики організували продаж овочів за "акційними цінами". Водночас, як повідомляють місцеві видання, ці продукти харчування були завезені напередодні "гуманітарним конвоєм".

Водночас, Служба безпеки України вже почала кримінальне провадження через псевдовибори на Донбасі.

Голова комітету Європарламенту у закордонних справах Елмар Брок уже заявив, що "вибори" відбуваються з порушенням українського законодавства, відтак є нелегітимними. ЄС не визнає псевдовиборів терористів на Донбасі.