"Великого відтоку військ від кордону немає. Певні рухи є, але сказати, що припинилися заходи, я не можу", – сказав Кучеренко.
Разом з тим, він зазначив, що в двох російських областях, які межують з Україною, прикордонники відмовилися від посиленої охорони кордону, на яку перейшли на початку лютого у зв'язку з Зимовими Олімпійськими іграми в Сочі.
"Брянське та Курське управління прикордонної служби перейшли на щоденну охорону кордону. Це вперше з лютого місяця. Можна сказати, це відповідний сигнал того, що може бути знижено напругу. Проте залишаються на посиленій охороні кордону Бєлгородське і Воронезьке управління, а також Ростовське управління прикордонної служби", – сказав Кучеренко.
Він підкреслив, що у зв'язку з "небувалим скупченням" російських військ поблизу держкордону українські прикордонники несуть посилений режим охорони кордону. Особовий склад був посилений, в тому числі за рахунок Північного і Західного регіональних управлінь, де обстановка не така напружена. Проводиться спеціальна операція "Кордон" щодо недопущення в Україну організованих груп та окремих осіб, які можуть брати участь в дестабілізації обстановки в Україні.
"Такої великої кількості військ, підрозділів не прикордонної служби, а саме Міністерства оборони іншої країни біля наших кордонів ми (раніше – ред.) не фіксували, тому відразу після проведення Зимових Олімпійських ігор прийняли рішення … перейти на посилену охорону у зв'язку з подіями в Криму і біля наших дільниць. Ми в нашій службі готові до всіх змін в обстановці", – запевнив Кучеренко.
За його словами, з початку року прикордонники Східного регіонального управління Держприкордонслужби України не пустили в країну більше 9 тис. громадян РФ, в той час як російські прикордонники відмовили у в'їзді приблизно 10 тис. громадянам України.
Кучеренко також зазначив, що 65 громадянам РФ заборонений в'їзд в Україну на період від одного до трьох років.
Нагадаємо, що в НАТО не підтвердили відведення Росією частини військ від кордонів України.