За його словами, у Львові склалася незрозуміла ситуація з проплатою рахунків за виконані роботи.
«На рахунках є гроші, що підтверджено документально. Держказначейство платіжні вимоги, які несуть наші розпорядники на оплату робіт, не оплачує, мотивуючи це тим, що грошей нема. Тому ми пишемо у Держказначейство України лист, щоб з’ясувати, чому при наявності грошей на наших рахунках не виконуються платіжні доручення», – пояснив Іщук.
Він зазначив, що мерія готує звернення до Держказначейства для отримання роз’яснення ситуації, що склалася.
За інформацією прес-служби Львівської міської ради, станом на 25 липня територіальними органами Державної казначейської служби України не виконано платіжних доручень на суму 4,2509 млн грн. Зокрема, залишаються невиконаними платіжні доручення по: сфері ЖКГ (поточний ремонт доріг (160,2 тис. грн), пільгові перевезення студентів (326,5 тис. грн), гуманітарній сфері (управління культури (21,5 тис. грн), управлінню охорони здоров’я (поточний ремонт та обслуговування обладнання – 165,8 тис. грн), управлінню освіти (217,1 тис. грн), апарату управління (канцтовари, послуги банку, поточний ремонт обладнання, заправка картриджів, послуги зв’язку – 82,7 тис. грн), бюджет розвитку (3, 2771 млн грн).
Як повідомлялось, 24 липня Асоціація міст України (АМУ) звернулася до прем’єр-мінстра Миколи Азарова з проханням вирішити проблему безпідставних затримок та блокування Державною казначейською службою України платежів з місцевих бюджетів.
«З середини липня поточного року територіальні органи Державної казначейської служби України фактично блокують проведення платежів органів місцевого самоврядування за видатками місцевих бюджетів. При наявності достатнього фінансового ресурсу в місцевих бюджетах на теперішній час залишаються непогашеними значні обсяги бюджетних зобов’язань», – йдеться у листі АМУ.
19 липня, міський голова Тернополя Сергій Надал звинуватив казначейство у затримці платежів з місцевого бюджету. Зокрема, він скаржився, що кошти не надходять навіть на пальне для карет швидкої допомоги.
Водночас у Києві медикам без жодних пояснень почали затримувати виплату заробітної платні. Загалом, у Києві заборгованість з виплати заробітної плати становить 68 млн грн.
Раніше, голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда заявляв, що ношу фінансування соціальних ініціатив президента Віктора Януковича перекладено на місцеві бюджети.