Держгідрографія закликала Зеленського встановити з РФ морський кордон

23 Вересня 2019, 17:42

Державна установа "Держгідрографія" закликає Кабінет міністрів та президента Володимира Зеленського ініціювати примусовий переговорний процес з Росією щодо встановлення морського кордону між Україною та РФ. Про це заявив Перший заступник начальника Держгідрографії, фахівець у галузі міжнародного морського права Богдан Устименко, передає Громадське

 

Він нагадав, що у 2003 році між Україною і Російською Федерацією укладено Договір про українсько-російський державний кордон, але цим Договором морські кордони встановлені не були.

 

Того ж року між Україною та Російською Федерацією укладено Договір про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки. Згідно зі статтею 1 цього Договору Азовське море розмежовується лінією державного кордону відповідно до угоди між Сторонами. Але такої угоди укладено не було, морський кордон між Україною та Росією фактично відсутній.

 

"Не може бути держави без кордону. Це ключове питання. Ключове у сенсі національної безпеки, оборони, використання водних ресурсів. У нас кордону з росіянами не існує. Ми підписали у 2003 році ці документи, але кордону досі не існує", – розповів Устименко.

 

Без встановлення морського кордону з РФ, пояснює він, Україна ніколи не зможе повноцінно здійснювати свій суверенітет у межах більшої частини власного територіального моря.

 

Як повідомлялося, Російська Федерація підтягує бронетанкові групи до українських кордонів. Про це свідчать відео від 19 вересня, які зняли автомобілісти у Ростовській області РФ.