Перенесення дати розгляду нижньою палатою протоколу зумовлене запитом, який надійшов до Конституційного суду РФ від 131 депутата-представника фракцій КПРФ і "Справєдлівая Россія".
Як повідомлялось, Росія раніше погрожувала, що після свого вступу до Світової організації торгівлі має намір не виконувати свої зобов’язання у СОТ щодо США, якщо Вашингтон не скасує цей акт часів Холодної війни.
У березні президент США Барак Обама звернувся до ділових кіл країни з проханням допомогти переконати конгресменів скасувати дію поправки Джексона-Веніка щодо Росії і надати їй на постійній основі статус нормального торговельного партнера, щоб прискорити її вступ до СОТ.
Втім 12 червня група сенаторів США подала законопроект про скасування для Росії так званої поправки Джексона-Веніка, щоб запровадити Росією режим «постійних нормальних торговельних відносин»
Водночас один з ініціаторів законопроекту, сенатор-республіканець Джон МакКейн, закликав Сенат також швидко ухвалити «акт Магнітского», що забороняє в’їзд до США російських чиновників, яких вважають причетними до смерті в попередньому ув’язненні російського юриста Сергія Магнітського, який викривав корупцію на високих рівнях у Росії, а також заморозити їхні активи у США.
За словами МакКейна, лібералізуючи торгівлю між США і Росією, необхідно також не послаблювати захисту прав людини і боротьби з корупцією в Росії.
Нагадаємо, Сполучені Штати розкритикували рішення російських слідчих зупинити кримінальне переслідування щодо однієї з обвинувачуваних у справі Сєргєя Магнітского. Представник Держдепартаменту США Вікторія Нуланд заявила, що Вашингтон очікує від російської влади ретельного розслідування обставин смерті Магнітского та притягнення винних до кримінальної відповідальності.