Записку було направлено помічником секретаря Бюро Департаменту у справах освіти і культури Адамом Арелі помічнику держсекретаря Енн Сток.
Зміни започатковано через рік після розслідування The Associated Press, яке виявило низку поширених зловживань туристичною програмою J-1 Summer Work, котра дозволяє щорічно 100 тис іноземних студентів приїздити на роботу до США на термін до 4 місяців.
«Реформи, які ми здійснюємо дозволять істотно зменшити можливості для зловживань та виявити їх набагато швидше, якщо вони все ж матимуть місце», – йдеться в записці.
Деякі зі значних змін полягатимуть в забороні роботи на заводах, складах та інших місцях таких як заводи з упакування морепродуктів. Агенція також планує «знову підкреслити заборону участі в індустрії дорослих розваг, конкретно забороняючи роботу в ескорт-послугах, магазинах з дорослими книгами та відео, масажних салонах та стриптиз-клубах». В записці йдеться про те, що правила буде оприлюднено у березні.
Виконавчий директор Комітету з безпеки іноземних студентів Даніель Гріджалалва зазначила, що була обурена тим, що Державний департамент знав про серйозні проблеми, але мало що зробив для їх вирішення. «В меморандумі йдеться про проблеми, про які ми їм говорили багато років», – зазначила вона. «Вони ніколи не повинні були працювати на складах і заводах. Вони сказали нам, що збираються вносити зміни, але цього не зробили. Державний департамент продовжує сприяти програмі. Але він повинен зробити так, що більше не образили жодну дитину» – додала Гріджалалва.
Нагадаємо, у грудні держсекретар США Гілларі Клінтон наказала ретельно перевірити програму стосовно порушень та зловживань після звітів про можливе використання іноземних студентів як дешеву робочу силу на підприємствах США та їх експлуатації з боку злочинців.
Як повідомлялося, у серпні іноземні студенти, в тому числі і українські, які прибули в США в межах програми культурного обміну, провели страйк на одному з заводів виробника шоколаду Hershey в штаті Пенсільванія. Так, понад 100 молодих людей з України, Туреччини, Китаю, Казахстану, Молдови, Монголії, Польщі та Румунії звинуватили керівництво компанії у використанні їх як дешевої робочої сили. Вони скаржились на важку фізичну працю, на те, що після вирахування орендної плати у них залишається обмаль грошей, та на відсутність культурного збагачення.