Держдеп США заявив про порушення прав людини в окупованому Криму і на Донбасі

4 Березня 2017, 10:25

В Україні найбільші порушення прав людини відбулися у зв'язку з конфліктом на сході країни і окупацією частини українського Донбасу. Про це йдеться у щорічному звіті про стан справ із правами людини в світі Державного департаменту США.

"Підтримувані Росією сепаратисти на Донбасі здійснювали викрадення, тортури і незаконні змісту, використовували дітей як солдатів, придушували незгоду і накладали обмеження на гуманітарну допомогу", – мовиться у звіті.

Окупованому Криму присвячений окремий підрозділ української частини звіту, в якому, зокрема, йдеться про те, що суттєві порушення прав людини в Криму безпосередньо пов'язані з російською окупацією.

"Російські силовики влаштували широку кампанію залякування з метою придушити незгоду і опір окупації – викрадення, зникнення, фізичні зловживання, політичні переслідування, постійні допити … Окупаційна влада позбавила членів певних груп, в першу чергу українців і кримських татар за національністю, основних громадянських свобод , включаючи право на демонстрацію свого громадянства і національності, вони відчувають систематичну дискримінацію ", – наголошується в кримському підрозділі звіту.

Крім того, в звіті зазначають що, з боку влади України є проблеми з судовою системою, що порушує права людини.

"Влада в основному не приймала належних заходів для переслідування і покарання більшості чиновників, які здійснювали зловживання, що створило атмосферу безкарності", – йдеться в звіті.

Раніше міжнародна правозахисна організація Amnesty International зафіксувала погіршення ситуації з правами людини в Україні у зв'язку з анексією Криму та збройним конфліктом на Донбасі.

Як повідомлялося, Білий дім розглядає можливість виходу США з Ради ООН з прав людини.