Держдеп США ввів санкції проти російського терориста

25 Березня 2015, 21:31

Державний департамент США оголосив у середу про внесення громадянина Російської Федерації Алісхаба Кебекова до санкційного списку як керівника терористичної організації, пов'язаної з Аль-Каїдою.

"Держдепартамент визначив російського громадянина Аліасхаба Кебекова як глобального терориста особливої категорії згідно з розпорядженням 13224, яке стосується терористів і тих, хто надає підтримку терористам або терористичним діям", – зазначається в поширеному повідомленні.

Усе майно, що перебуває під юрисдикцією США, яке будь-яким чином стосується інтересів Кебекова, буде заблоковане. Крім того, будь-яким громадянам США забороняється укладати з ним угоди, зазначили в Держдепі.

Також повідомляється, що Кебеков також потрапив до списку Комітету ООН щодо санкцій проти Аль-Каїди. Список ООН вимагає, щоб всі держави-члени здійснили, в тому числі, заморожування активів та ввели заборону на пересування Кебекова.

Аліасхаб Кебеков є діючим лідером терористичної організації "Кавказький емірат", яка діє переважно на території російського Північного Кавказу. Він став главою групи після смерті свого колишнього лідера Доку Умарова. Влітку 2014 року Кебеков публічно оголосив, що "Кавказький емірат" є структурною одиницею терористичної організації Аль-Каїда та заявив, що його група готова виконувати накази лідерів Аль-Каїди.