Опублікований 25 жовтня звіт, розкриває водночас поширену та складну схему шахрайства, що не лише впливає на програму візової лотереї США, але й безпосередньо на громадян України, кого організатори цієї схеми залякують.
США щорічно присуджує 55 тис. диверсифікаційних віз громадянам країн з історично низьким рівнем імміграції до США. Вони надаються за допомогою випадкової лотерейної системи, яка не бере до уваги сімейні відносини заявників, професійні та особисті дані.
Шахрайські угруповання «купують, крадуть, або отримують з відкритих джерел персональну інформацію про українських громадян», – зазначено у звіті Державного департаменту США.
«Представники Управління генерального інспектора Держдепу не визначилися, які групи здійснюють шахрайство, але стверджують, що вони мають величезний вплив. За оцінками посольства США в Києві угруповання вносять до візової он-лайн програми імена щонайменше 80% населення Західної України, продовжуючи їх вводити рік за роком. Це відбувається часто без відома чи дозволу громадян, запобігаючи їх від участі у візовій лотереї самостійно, тому що комп'ютерна система видаляє подвійні заявки», – пише видання.
Шахрайські угруповання після цього отримують доступ до номера підтвердження, який надається візовими заявникам он-лайн. Отже, якщо Державний департамент США надає візу одному із заявників, тільки злочинці можуть спростити цей процес.
Звіт Держдепу стверджує, що злочинці пізніше зв’язуються із сотнями обраних українців і вимагають, щоб вони підписали договір. При цьому, щоб отримати номер підтвердження обраний заявник має заплатити шахраям $15 тис., щоб продовжити процедуру отримання візи.
«Якщо українець хоче продовжити процедуру отримання візи, але не може дозволити собі сплатити візовий збір, злочинці можуть наполягти, щоб він чи вона взяли фіктивний шлюб з тим, хто хоче іммігрувати у США і має достатньо грошей, щоб заплатити шахраям. Злочинці можуть навіть вимагати, щоб особа, що виграла візу розлучилася зі своїм фактичним чоловіком і одружилася із кимось іншим, хто готовий заплатити», – йдеться у звіті.
Після того як громадянин України отримав візу та переїхав до США, вимагання не закінчуються. За даними Держдепу, злочинні угруповання беруть під контроль картку та номер соціального забезпечення іммігранта для подальшої експлуатації. Вони також вимагають від нових іммігрантів повернути кошти, витрачені шахраями для того , щоб транспортувати їх до США. Неспроможність сплатити цей рахунок призводить до погроз родичам іммігранта в Україні.
Читайте також: Кафкіанські замки Шенгену. Європейська візова бюрократія на межі абсурду