Як зазначають автори звіту, українських чоловіків, жінок і дітей залучають до примусовової праці та сексуальної експлуатації переважно у Росії, Польщі, Іраку, Іспанії, Туреччині, у Чеській Республіці. А у самій Україні жертвами примусової праці стають громадяни Молдови, Узбекистану, Пакистану, Камеруну та Азербайджану.
Стати жертвами работоргівців ризикують мешканці сільської місцевості
з обмеженим доступом до можливостей працевлаштування. Людей експлуатують на будівництві, у сільському господарстві, на виробництві, роботі по дому, у деревообробної промисловості, догляді за хворими, а також їх змушують жебракувати.
У програмі боротьби з торгівлею людьми на 2013 – 2015 роки український уряд виділив з бюджету суму, еквівалентну 120 000 доларів щороку. Також левову участку допомоги продовжують надавати міжнародні донори.
«Минулого року було виявлено майже 46 тис. жертв торгівлі людьми, а ще 27 мільйонів, як ми знаємо, перебувають у рабстві», – заявив держсекретар США Джон Керрі.
Як повідомлялось, у грудні Данія вирішила припинити надання допомоги Україні у сфері боротьби та профілактики торгівлі людьми.
Нагадаємо, за результатами наукового дослідження, яке профінансувала Єврокомісія, 2012 року Україна опинилася на 87 місці у світовому рейтингу щодо боротьби з торгівлею людьми, складеного зі 182 держав.
Читайте також: Невловимі рабовласники: чому організатори торгівлі людьми залишаються безкарними