Держдеп США підтвердив, що висилає з країни 35 російських дипломатів

29 Грудня 2016, 22:44

Держдепартамент США підтвердив, що висилає з країни 35 російських дипломатичних працівників у відповідь на втручання Росії у президентські вибори у США. Про це йдеться в заяві офіційного представника держдепу Марка Тонера.

"Сьогодні Держдепартамент оголосив персонами нон-грата 35 російських офіційних осіб, дії яких не відповідали їх дипломатичному статусу або статусу консульського працівника", – сказав Тонер.

Як зазначається, Департамент прийняв таке рішення в рамках комплексних заходів у відповідь на втручання Росії у вибори в США і у відповідь на переслідування американських дипломатів за кордоном, що збільшилася за останні чотири роки, включаючи значне збільшення за останні 12 місяців.

Крім того, йдеться в заяві, Держдепартамент також поінформував уряд Росії, що заборонить доступ російського персоналу в два розважальних комплексу (recreational compound) в США, якими володіє російський уряд.

Як повідомлялося, Сполучені Штати вислали з країни 35 російських дипломатів і закрили два російських дипломатичних компаунди в Нью-Йорку і Меріленді у відповідь на утиски американських дипломатів в Москві. Російським дипломатам дадуть 72 години на те, щоб залишити країну. Доступ в закриті об'єкти буде припинено для всіх російських чиновників з полудня п'ятниці.

Також цього дня президент США Барак Обама підписав указ про нові санкції щодо Росії, пов'язані з втручанням РФ у вибори в США.