Держдеп США підтримав проведення в Нідерландах суду у справі MH17

7 Липня 2017, 08:28

Державний департамент США підтримав проведення в Нідерландах суду у справі MH17. Про це йдеться в опублікованій 6 липня заяві Держдепу США.

У Вашингтоні упевнені в здатності нідерландського правосуддя прийняти справедливе рішення, тому закликають країни співпрацювати зі слідством для встановлення винних.

"Ми повністю впевнені в здатності нідерландської системи кримінального правосуддя прийти до справедливого і неупередженого рішення", – підкреслюється в заяві.

У документі також зазначається, що США будуть продовжувати спільну роботу з Об'єднаною слідчою групою (JIT) в розслідуванні трагедії і закликає інші країни теж співпрацювати для притягнення винних до відповідальності.

Як повідомляось, справи підозрюваних у причетності до катастрофи рейсу МН17 "Малайзійських авіаліній" на Донбасі розглядатиме суд в Нідерландах за власним законодавством. Про оголосив нідерландський уряд.

Раніше уряд Нідерландів заявив, що розглядає два варіанти притягнення до відповідальності винних у знищенні рейсу MH17 над Донбасом у липні 2014 року. 

Нагадаємо, 28 вересня міжнародна слідча група, до якої входять представники 5 країн – Нідердандів, Австралії, Малайзії, Бельгії та України, оприлюдила доповідь щодо катастрофи малайзійського «Боїнга» рейсу MH17. Відповідно до результатів розслідування, «Боїнг» було збито ракетою з «Бука», який доставили з Росії. Також слідчі встановили запуск був здійснений з контрольованої російськими бойовиками території.

Напередодні доповіді у Росії спростували свою ж версію катастрофи рейсу МН17, визнавши, що в районі катастрофи MH17 не спостерігалося ніяких сторонніх об'єктів, які могли стати причиною руйнування лайнера.