Держдеп США назвав недійсною угоду про створення збройних сил Росії і Абхазії

23 Листопада 2016, 11:16

Державний департамент США назвав недійсною і не відповідною до норм міжнародного права угоду про створення спільних збройних сил Росії і Абхазії, яку США вважають невід’ємною частиною Грузії. Про це йдеться у заяві американського дипломатичного відомства від 22 листопада, наступного дня після того, як президент Росії Владімір Путін схвалив відповідну угоду.

Так, серед іншого, угода передбачає створення російської військової бази в Абхазії, яка буде діяти разом з моторизованими абхазькими батальйонами піхоти і артилерії, а також авіаційною групою. У воєнний час, відповідно до угоди, база підпорядковуватиметься Міністерству оборони Росії.

«Ми не визнаємо легітимність цього так званого «договору», що не є чинною міжнародною угодою», – заявив офіційний представник Держдепартаменту Джон Кірбі.

Абхазія оголосила про свою незалежність від Грузії після короткої громадянської війни на початку 1990-х років. Автономія Абхазії посилилася після вторгнення Росії в Грузію в 2008 році. Москва пізніше визнала незалежність Абхазії, хоча переважна більшість членів Організації Об'єднаних Націй відмовилися це зробити.

Нагадаємо, Абхазія, як і інший підтримуваний Росією регіон, Південна Осетія, оголосили «незалежність» від Грузії, що спричинило збройний конфлікт між Грузією з одного боку та Росією і сепаратистськими угрупуваннями з іншого.

Після російсько-грузинського військового конфлікту в серпні 2008 року самопроголошену «незалежність» цих регіонів визнали лише Росія, Нікарагуа, Венесуела і Науру. Тбілісі і Захід вважають ці регіони частиною Грузії.