Держдеп США: Ми спостерігаємо неймовірні масштаби російської брехні

5 Грудня 2014, 08:58

Розширення мовлення українською та російською мовами необхідне для боротьби з російською пропагандою. Про це під час брифінгу заявила представник Держдепу США Марі Гарф, коментуючи ухвалену резолюцію Конгресу США щодо дій Росії у східній Європі.

За словами Харф, США характеризують російську владу як авторитарний режим, а існуючі сьогодні відносини між Вашингтоном і Москвою є «прямим результатом дій Росії, її втручання в ситуацію в східній Україні – введення танків, зброї та людей»

Вона додала, що всі перераховані вище дії є прямим порушенням міжнародних законів.

«Тому відносини, які ми маємо сьогодні – це результат вибору Росії піти по цьому шляху», – заявила Харф, додавши, що якщо б Москва обрала інший шлях, то і «відносини сьогодні були б іншими».

Відповідаючи на запитання про розширення мовлення українською і російською мовами в рамках резолюції, що закликає до боротьби з російською пропагандою, Харф сказала, що Держдепартамент не розглядає цей заклик законодавців США як боротьбу за вплив.

«Це не боротьба за вплив. Це боротьба за народ України і весь регіон, викликана необхідністю говорити правду про те, що відбувається на місці. Ми спостерігаємо неймовірні масштаби російської пропаганди: здебільшого відвертої брехні, але і неймовірних спотворень того, що відбувається», – зазначила Харф.

Нагадаємо, СБУ вже заборонила в'їзд до України 83 російським журналістам.

Також повідомлялося, що у Британії канал Russia Today визнали упередженим щодо України