Держави-члени ООН вимагають звільнення українських моряків з російських в’язниць

6 Грудня 2018, 09:36
Представники низки країн-членів ООН закликали Росію негайно звільнити українських моряків і повернути затримані кораблі без будь-яких додаткових умов. Про це йшлося під час виступів делегацій держав-членів ООН на брифінгу щодо мілітаризації Криму, передає Укрінформ.
 

З заявами виступили предствники США, Британії, Німеччини, Польщі, Литви, Швеції, Естонії, Нідерландів, Болгарії, Грузії, Латвії і Канади.

 

“Ми вже бачили ці ігри Росії раніше. Вони сподіваються, що міжнародне співтовариство мовчки погодиться – і з повзучою анексією Криму, і зі спробами силою змінити факти дійсності. Ми мусимо не допустити цього”, – заявив Джонатан Аллен, заступник постійного представника Великобританії в ООН.

 

Доєднуючись до вимоги представника США Джонатана Коена, британський дипломат також підкреслив важливість твердої вимоги звільнити українських моряків і повернути затримані кораблі ВМС.

 

"Міжнародне співтовариство має бути об’єднаним у закликах до Росії негайно звільнити усіх 24-х моряків, яких вони затримали, і три кораблі, які вони захопили”, – заявив він.

 

У подальших виступах до вимоги негайно і без додаткових вимог звільнити українських моряків і кораблі приєдналися представники Польщі, Естонії, Нідерландів, Болгарії, Грузії, Латвії і Канади. Представник Латвії назвав українських моряків “військовополоненими”.

 

Нагадаємо, 25 листопада прикордонні кораблі РФ здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Так, кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Згодом російські кораблі відкрили вогонь по корабельній групі Військово-морських сил ЗС України під час виходу з Керченської протоки, внаслідок чого є поранений. 

 

Крім того, у ВМС ЗС України повідомили, що за оперативною інформацією малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ”, “Нікополь” вражені вогнем противника та втратили хід. Рейдовий буксир “Яни Капу” також примушений до зупинки. Кораблі та екіпаж (24 українських моряки) були захоплені спецназом РФ. 

 

27-28 березня в окупованому Криму заарештували всіх 24 українських моряків. Київський районний "суд" окупованого Сімферополя заарештував Володимира Варемеза, Сергія Цибізова, Андрія Оприска, Віктора Беспальченка, Володимира Терещенка, Романа Мокряка, Михайла Власюка, Сергія Попова, Юрія Будзила, Владислава Костишина, Богдана Головаша, Сергія Чуліба, Андрія Драча, Володимира Лісового, Андрія Шевченка, В'ячеслава Зінченка, Юрія Без'язичного, Євгена Семідоцького, Богдана Небилицю, Олега Мельничука та Дениса Гриценка. Своєю чергою, у Керчі також до 25 січня 2019 року були заарештовані поранені Андрій Артеменко, Андрій Ейдер і Василь Сорока.

 

29 листопада заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз заявив, що українських моряків, захоплених Росією в Керченській протоці, почали вивозити із СІЗО в окупованому Сімферополі. 30 листопада заступник Громадської спостережної комісії Москви Єва Меркачева повідомила, що більшість українських моряків, заарештованих у Криму після інциденту в Керченській протоці, перебувають під вартою у ізоляторі "Лефортово", що у Москві. 

 

Також 27 листопада  слідчі Служби безпеки України в Одеський області та прокурори Військової прокуратури Південного регіону України оголосили підозру вісьмом військовим Прикордонної служби ФСБ та Збройних сил РФ, їм інкримінують ведення агресивної війни, замах на умисне вбивство.