Держава уперше відшкодує кошти за агітацію партіям, які пройдуть до Ради

27 Червня 2019, 13:29

Політичні партії, які пройдуть у парламент у результаті позачергових виборів, уперше отримають компенсацію коштів за агітацію, витрачених з виборчих фондів. Про це у четвер, 27 червня, повідомив аналітик Комітету виборців України Денис Рибачок на прес-конференції "Оцінка Комітетом виборців України перебігу виборчого процесу".

 

"Одна з ключових новацій, яка ніколи раніше не застосовувалася в Україні, вже зараз буде застосована вперше – це те, що держава, фактично, заплатить за агітацію певних політичних партій. Відповідно до оновленого законодавства, якщо політична партія отримує право на участь у розподілі депутатських мандатів, то вона отримає від держави компенсацію за ті суми коштів, які ця партія витратила на агітацію", – зазначив аналітик.

 

Він пояснив, що така норма буде застосована вперше на виборах до ВР, які пройдуть 21 липня. Рибачок нагадав, що 8 жовтня 2015 року Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запобігання і протидії політичній корупції". Цим законом було винесено зміни до виборчого законодавства і змінено підходи до фінансування кампанії.

 

"Тобто політична партія може витратити на власну агітацію 360 млн гривень – не більше, тому що такий максимальний розмір виборчого фонду. І всі ці кошти держава поверне для політичної партії за результатами виборів. Тобто платники податків профінансують політичні партії на кілька мільярдів гривень", – пояснює Рибачок.

Аналітик припускає, що для компенсації держава може витратити понад 2 мільярди гривень у разі, якщо до Ради потрапить 5 партій.

 

"Ми повинні враховувати, що агітація політичних партій – це, як правило, не певні змістовні кроки, а політична реклама. Тобто виборець заплатить за політичну рекламу", – зазначив Рибачок.

 

Нагадаємо, що за даними опитування Соціологічної групи "Рейтинг", проведеного 20-24 червня, в парламент проходять п'ять партій: "Слуга народу", яку готові підтримати 45,3% тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями, а також "Опозиційна платформа – За життя" (12,1%), партія "Голос" (8,4%), "Європейська Солідарність" (7,2%) і "Батьківщина" (7,0%).

 

Як повідомлялось, 21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ "Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів". Про це йдеться на сайті глави держави. Президент постановив призначити позачергові вибори до Верховної Ради України на 21 липня 2019 року.