Держава повертає у власність земельні наділи поплічників Януковича

5 Лютого 2015, 15:46

Маєтки Януковича

У червні на Київщині прокуратура через суд повернула у державну власність 135 га земель, на яких розташована резиденція «Межигір’я», незаконно привласнена екс-президентом україни Віктором Януковичем. Встановлено, що вказані землі вартістю понад 118 млн грн були відчужені розпорядженнями Вишгородської райдержадміністрації, хоча вилучення, передача в оренду та подальший продаж земель рекреаційного призначення належать до компетенції Кабінету Міністрів України.

Повернули державі і мисливський будинок Януковича. 21 березня прокуратура Київської області подала до суду позов з вимогою скасувати всі незаконні рішення органів влади і повернути 13 га лісу на території Сухолуцької сільської ради з незаконного володіння на користь держави.

Ринкова вартість земель складає більше 5 млн грн.

Як повідомлялося, раніше господарський суд Київської області повернув до державної власності повернули 2,6 га лісу в Сухолуччі, переданих товариству "Будинок лісника", пов'язаному з колишнім президентом України Віктором Януковичем.

А вже 30 січня Вищий господарський суд України залишив у силі рішення суду про повернення державі 2,6 га лісу в Сухолуччі, які раніше через ТОВ "Дім Лісника" захопив Віктор Янукович. 

Відтак за позовом прокуратури Київської області розірвано договір користування на 49 років лісовими ділянками 

 

На думку голови комітету Верховної Ради з питань екологічної політики Миколи Томенка, державні резиденції «Залісся», «Синьогора», «Білоозерське» і «Сухолуччя» повинні стати національними природними парками

Крім того, ще у липні розпочали перевірку щодо надання у приватну власність понад 2 га землі під вертолітним майданчиком на Парковій дорозі. 

Столичні ділянки Фірташа

У червні Господарський суд міста Києва відмовився подовжити термін оренди ділянки, розташованої в центрі столиці – на вулиці Володимирській. З 2004 року ділянкою площею 19582 м2  користувалась структура, пов’язана з бізнесменом Дмитром Фірташем, однак з 2009 року орендар перестав сплачувати орендну плату, не дотримуючись при цьому цільового призначення.

Земля сина Богатирьової

У листопаді суд повернув у державну власність земельну ділянку, незаконно привласнену сином екс-міністра охорони здоров'я України Раїси Богатирьової. Йшлося про півгектара землі в с. Плюти Обухівського району Київської області незаконно відвели у власність із земель водного фонду річки Дніпро.

Окрім того, після позову прокуратури суд ухвалив визнати недійсним та скасувати право власності на земельну ділянку вартістю майже 900 тис. грн.

Ділянка Клюєва

В Обухові облюбував собі ділянку й Сергій Клюєв. Так у листопаді Обухівський районний суд відібрав у Клюєва незаконно приватизовану земельну ділянку на Київщині.

Згідно з повідомленням, Клюєв купив земельну ділянку в смт. Козин Обухівського району в 2004 році після того, як вона була незаконно передана селищною радою у власність іншої особи для будівництва і обслуговування житлового будинку.

Ліси династії Арбузових

Також ще у квітні прокуратура Київщини виступила з вимогою повернути державі 48 га лісу на території Києво-Святошинського району, які в 2012 році передали в довгострокове тимчасове користування громадянину Геннадію Арбузову (батькові екс-прем'єр-міністра Сергія Арбузова). Згадані угіддя мали використовувати для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей, однак орендар незаконно огородив їх капітальним парканом та частково пошкодив лісові насадження.

Пізніше держава через суд у повернула 18 га лісу, які були незаконно передані родині колишнього віце-прем'єр-міністра України Сергія Арбузова. Лісову ділянку у с. Дмитрівка Києво-Святошинського району, призначену для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей орендар використовував з численними порушеннями. Зокрема на території незаконно звели капітальні споруди.

Земельна власність Захарченка

Також прокуратура  через суд вимагає повернути земельну ділянку площею близько 1 га, розташовану в с. Романків, яка була незаконно відчужена на користь родичів колишнього міністра внутрішніх справ України Віталія Захарченка. Як з’ясувалося, підставою для відведення у користування згаданою площею стали рішення виконавчого комітету сільської ради, до компетенції якого не входить вирішення земельних питань. Прокуратура пред´явила позов в Обухівський міськрайсуд про визнання недійсними рішення органу місцевого самоврядування, державного акту на землю та витребування земельної ділянки на користь держави.

Проте у листопаді в задоволенні позову прокурора було відмовлено.

Ділянка Шуфрича

Господарський суд Київської області визнав недійсним розпорядження Обухівської райдержадміністрації від 16.01.2009 про виділення земельних ділянок площею по 2 га у Козині у власність трьом громадянам. 

Суд дійшов висновку, що Обухівська РДА вийшла за межі своєї компетенції, оскільки вказані ділянки розташовані у межах смт Козин і право розпоряджатися ними належить Козинській селищній раді.

За даними «Наших грошей», нафтогазові магнати Шуфрич і Олександр Онищенко замість того, щоб стати сусідами на Дніпрі під Києвом, можуть втратити і землю, і гроші, які вони за неї заплатили. 

Наділ «ударівця» на Троєщині

У вересні Київський апеляційний господарський суду зобов’язав підприємство «Вертикаль» «Благодійного фонду «Дзвін надії» повернути Київській міській раді земельну ділянку площею 30 га, що розташована в селищі Троєщина, між вул. Леніна та вул. Толстого в Деснянському районі Києва.

У 2002 році підприємство отримало в оренду ділянку площею 61,74 га для будівництва індивідуальних будинків котеджного типу в селищі Троєщина між вулицями Леніна та Толстого у Деснянському районі Києва.

У квітні 2004 року Київрада прийняла рішення вилучити 30 га з виділеної підприємству ділянки і зарахувати їх до земель запасу житлової та громадської забудови. При цьому Головному управлінню земельних ресурсів КМДА було доручено подати на затвердження ці зміни, а підприємству «Вертикаль» – внести зміни до договору оренди в частині конфігурації ділянки.

Засновником і директором Благодійного фонду «Дзвін надії» є депутат Київради з фракції «УДАР-Солідарність» Анатолій Карпенко, який є головою Постiйної комiсiї з питань торгівлі, підприємництва та регуляторної політики Київради. Карпенко був депутатом Київради також у 2002-2006 роках.

Наділи під Києвом

У грудні суд зобов’язав Сільськогосподарський кооператив «Агробізнес» повернути державі ділянку площею 22 га, що розташована в Кагарлицькому районі. 

Ще у березні минулого року тодішній виконувач обов’язків президента Олександр Турчинов видав указ про приватизацію більшості держмайна. Зокрема, з молотка мали піти державні резиденції президента й посадовців, майно санаторіїв "Конча-Заспа" і "Пуща-Водиця", карпатські державні дачі, транспорт і підприємства, якими керує ДУС.

Проте у ДУСі обіцяють розпродаж державних резиденцій та майна лише на весну.

Зокрема стало відомо, що президентську резиденцію у Львові продадуть 25 лютого. Стартова ціна – 28,9 млн грн.