Der Spiegel: Польща змушена балансувати між Україною та ЄС

28 Травня 2012, 13:44

«Залишилось лише 2 тижні до чемпіонату, а польський президент Коморовський посилає Києву все чіткіші попередження. Польський президент, відомий стриманістю щодо свого сусіда, тепер звертається до України особливо гостро», – пише  Der Spiegel.

«Поляки з розчаруванням впродовж багатьох років слідкують за тим, що відбувається в Україні. Контраст між двома приймаючими Євро-2012 країнами вже не може бути більшим. З одного боку Польща, що є моделлю впевненого в собі хлопця з ЄС зі своїми проєвропейськими громадянами та економічним зростанням не менше 4,4% минулого року. З іншого боку, Україна, яка через своє авторитарне правління, порушення прав людини та погане поводження з хворим лідером опозиції, є об’єктом тривалої критики. Президент України в своїх промовах підтверджує прихильність до європейської інтеграції, втім розраховуючи на Росію як на партнера та демонструючи розуміння середньовічного деспота. Янукович не тільки кинув свого суперника Тимошенко до в’язниці, але й половину її уряду. Для керівництва у Варшаві це є дилемою. Польща, уряди якої із закінченням холодної війни боролися за демократію і права людини, тепер змушена балансувати: з одного боку вона засуджує переслідування Тимошенко режимом у Києві, з іншого – наголошує на спільному турнірі – незважаючи на порушення прав людини і гучні заклики до бойкоту», – йдеться в статті.

«Ніхто не хоче ставити під питання проведення спортивного заходу. Занадто великими є очікування в Польщі. Організатори очікують близько 1 млн туристів. Вони побудували чотири нові стадіони, побудували дороги, готелі, відремонтували залізничні колії. Уряд Дональда Туска зараз намагається зробити неможливе: відділити спорт від політики. Колись розпочате як процес інтеграції Євро ілюструє різку тріщину, яка на схід від кордонів ЄС ділить європейський континент», – зазначає Der Spiegel.