Депутати взяли на поруки генерала Нацгвардії, підозрюваного в організації штурму Майдану

Акценти
7 Грудня 2016, 10:03

У вівторок, 6 грудня, суддя Печерського районного суду Києва Наталія Васильєва передала на поруки народних депутатів начальника управління громадської безпеки Національної гвардії Володимира Гриняка, який підозрюється у протидії мирним зібранням, перевищенні влади і наданні неправомірної винагороди бійцям «Беркута» під час Євромайдану в 2013-2014 роках. Про це повідомляють "Тексти".

Десятеро нардепів, зокрема, Андрій Левус, Сергій Висоцький, Микола Величкович, Микола Соляр, Михайло Бондар (всі – «Народний фронт»), Володомир Ар'єв та Андрій Антонищак (всі – «Блок Петра Порошенка») пропонували віддати їм Володимира Гриняка на поруки.

За словами Левуса, Гриняк надавав інформацію майданівцям, «чим врятував багато життів». Він заявив, що готовий підтвердити цю інформацію слідчим Генеральної прокуратури.

Гриняка віддали на поруки Левуса і Бондаря. Поручителям в залі суду вручили повістки на допит, щоб вони розповіли, з яких причин вирішили взяти генерала на поруки. На Гриняка поклали обов'язки не залишати місце проживання, не спілкуватись із свідком, здати паспорт.

Як зазначається, 8 грудня о 13 годині та ж суддя розглядає відсторонення його від обов'язків.

У 2013-2014 роках Володимир Гриняк був заступником керівника Департаменту громадської безпеки Міністерства внутрішніх справ. Зараз він продовжує нести службу в аналогічному департаменті Нацгвардії. Як і раніше, в його обов'язки входить організація охорони громадського порядку під час масових заходів. Гриняка підозрюють в організації штурму Майдану 18 лютого 2014 року.

В офіційній підозрі щодо цього епізоду йому інкримінують ст.340 і ст.365 ч.3 Кримінального кодексу України. Крім того, Гриняка підозрюють в організації схеми позабюджетної грошової винагороди «чорним налом» підрозділів силовиків на Майдані у сумі 30 млн грн. 

З цієї діяльності Гриняку висунуто підозру за ст.340 і ст.369 ч.3 КК України.

90