Депутати вже вдруге просять Пшонку притягнути Мельниченка до відповідальності

7 Червня 2011, 08:06

Під зверненням підписалися 105 депутатів усіх парламентських фракцій.

Вони вимагають перевірити законність закриття 1 березня 2005 року кримінальної справи стосовно екс-майора Миколи Мельниченка, а також правомірність інших рішень Генпрокуратури, що стосуються залучення його до кримінальної відповідальності.

Автори звернення вважають, що з моменту закриття в 2005 році кримінальної справи щодо Мельниченка у Генпрокуратури з'явилися "численні додаткові матеріали, що стосуються його незаконних дій, які озвучені в ЗМІ і містять нові обставини, невідомі на момент прийняття цього рішення".

"Оприлюднення розмов у ЗМІ для дискредитації державних діячів і політиків, продаж записів третім особам, передача їх іноземним організаціям та розголошення державних таємниць – ці нові обставини свідчать про відсутність в діях Мельниченка крайньої необхідності і вимагають відновлення слідства у кримінальній справі для встановлення істини", – наголошується в документі.

Депутати також вимагають "вжити заходів прокурорського реагування у разі необгрунтованості і незаконності рішень Генпрокуратури".

Ініціатор збору підписів став перший заступник голови комітету з питань правосуддя Юрій Кармазін (НУНС).

За його словами, раніше 83 народних депутати вже направляли генпрокурору звернення, в якому вказували, що закриття кримінальної справи відносно Мельниченка необгрунтоване і незаконне. Кармазін заявляє, що вони отримали від Пшонки "формальну відписку", після чого було вирішено направити йому повторний запит.

"Я впевнений, що аргументи, які ми наводимо, навіть не стовідсоткові, а трехсотвідсоткові", – заявив Кармазін.

У свою чергу Мельниченко вважає, що таким чином його намагаються залякати і не допустити використання його записів в якості доказів у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

"Мене, офіцера, який щодня ризикував життям заради того, щоб залучити цих мерзотників до відповідальності, кримінальною справою не залякаєш. Це відбувається з однією метою: щоб мої записи не можна було використати в суді", – заявив екс-майор.

Нагадаємо, "плівки Мельниченка" визнані речовими доказами у справі колишнього президента Леоніда Кучми, який підозрюється в перевищенні влади і дачі незаконних наказів керівництва МВС, що призвело до вбивства Георгія Гонгадзе.

1 червня Кучма зажадав відновити розслідування щодо Мельниченка.