Депутати вимагають створити комісію для розслідування нападів на активістів

5 Листопада 2018, 11:29
Народний депутат від  "Блоку Петра Порошенка" Мустафа Найєм наполягає на створенні тимчасової слідчої комісії для розслідування фактів нападів на громадських активістів в 2017-2018 роках. Про це він написав у Facebook у понеділок, 5 листопада.
 
 
"Майже два тижні тому ми з колегами зареєстрували в парламенті постанову про створення тимчасової слідчої комісії з розслідування всіх цих фактів", – розповів Найєм.
 
 
Він додав, що за законом для створення комісії потрібно представництво всіх парламентських фракцій і груп.
 
 
"За два тижні таке рішення змогли прийняти лише дві фракції – Самопоміч і Батьківщина. Дві найбільші парламентські фракції – Блок Петра Порошенка і Народний фронт, які контролюють усі (!) cилові і правоохоронні  функції в країні проігнорували створення ТСК", – написав Найєм.
 

За його словами, 5 листопада він разом з колегами піде на засідання погоджувальної ради, де буде вимагати створення такої комісії.  Зараз прийняття рішення про голосування залежить від спікера парламенту Андрія Парубія.

 

 

"Закон дозволяє створити комісію і без БПП і Народного фронту. Якщо депутатська фракція або група не запропонувала у встановлений строк представників для роботи в ТСК, то комісія створюється без участі представників цієї депутатської фракції або групи. Згідно з регламентом, питання створення ТСК можна ставити на голосування без включення до порядку денного. Нам потрібно лише 150 голосів", – підсумував Найєм.

 

У неділю, 4 листопада, померла громадська активістка та радниця мера Херсона Катерина Гандзюк.  За попередньою інформацією, причиною смерті активістки став обрив тромбу.

 

Нагадаємо, 22 серпня четверо з п’яти підозрюваних у спробі вбити активістку і радницю мера Херсона Катерину Гандзюк зізналися у скоєнні злочину. 

 

22 серпня підозрюваного в кримінального провадженні щодо нападу на виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк Миколу Новікова відпустили з-під варти, а справу проти нього закрили. Прокуратура Херсонської області встановила, що Новіков перебував неподалік місця злочину, однак злочин не вчиняв, тому проти нього закрили кримінальне провадження. 

 

Раніше голова Національної поліції Сергій Князєв повідомив, що правоохоронці затримали шестеро підозрюваних у рамках кримінального провадження про напад на виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. 

 

Нагадаємо, 31 липня  у Херсоні невідомий облив кислотою  виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст.296 Кримінального кодексу України "хуліганство". Крім того, поліція оприлюднили фото ймовірного нападника. Пізніше правоохоронці перекваліфікували напад на виконувача обов'язків керуючої справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк з "хуліганства" на "тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування". 1 серпня стало відомо, що поліція перекваліфікувала напад на активістку з "тяжких тілесних ушкодження з метою залякування" на "замах на вбивство".

 

Згодом стало відомо, що Гандзюк перебуває в реанімаційному відділенні лікарні, її стан оцінюють як стабільно важкий. За попередньою інформацією, у неї від опіків постраждали 35% шкіри. Сильно пошкоджене ліве око, а найбільше постраждала шия.

 

3 серпня  Генеральний прокурор України прийняв рішення передати слідство до центрального апарату СБУ.

 

6 серпня Херсонський міський суд обрав запобіжний захід для підозрюваного у замаху на вбивство Катерини Гандзюк у вигляді тримання під вартою на 60 діб.

 

20 серпня суд арештував на два місяці без права внесення застави підозрюваного в нападі на активістку Катерину Гандзюк Віктора Горбунова.  Крім того, 21 серпня суд заарештував ще двох підозрюваних на 60 діб без права внесення застави.

читати ще