Депутати створили моніторингову місію парламентського контролю у зоні ООС

6 Листопада 2019, 15:48

У рамках ініціативи Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки було створено моніторингову місію парламентського контролю в зоні проведення Операції Об'єднаних сил.

 

Про це у середу, 6 листопада, на брифінгу членів Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки за результатами візиту в Золоте повідомила заступник голови комітету, народний депутат від фракції "Слуга народу" Мар'яна Безугла.

 

"В рамках ініціативи Комітету з нацбезпеки оборони та розвідки була створена постійна моніторингова місія парламентського контролю для того, щоб знати, що і як відбувається в зоні проведення Операції Об'єднаних сил. Зокрема, щодо питань по розведенню сил та засобів", – сказала Безугла.

 

Вона наголосила, що ця місія постійна і здійснюватиме моніторинг ситуації на сході.

 

"Наша роль – це роль посередників між населенням, військовими, органами виконавчої влади, щоб знати що відбувається, як відбувається і допомагати", – зазначила Безугла.

Депутат також розповіла, що у вівторок, 5 листопада, в рамках цієї моніторингової місії члени комітет відвідали селище Золоте. Там депутати поспілкувалися з командуванням, з військовими, місцевим населенням, волонтерами.

 

Безугла також зазначила, що ситуація з наданням медичної допомоги місцевому населенню в районах розведення покращилася. У планах – організація фельдшерсько-акушерського пункту.

 

Вона додала, що військово-медичне управління спроможне в екстрених ситуаціях допомогти місцевому населенню.

 

Як зауважила член Комітету з питань нацбезпеки Ірина Верещук, у зоні розведення чергують посилені загони Нацполіції.

 

За її словами, питання медичного забезпечення мешканців Донецької і Луганської областей обговорювалося на нараді Прем'єр- міністра Олексія Гончарука з керівниками цих областей.

 

"Це питання буде вирішено комплексно – і за рахунок перерозподілу субвенцій на соціально-економічний розвиток на 2019 рік, і за рахунок 2020 року, коли ті області, які на сьогодні потерпають від міжнародного збройного конфлікту, будуть у пріоритеті і у фокусі уваги Кабінету міністрів", – зазначила Верещук.

 

Як повідомлялося, російсько-окупаційні війська мінують території поблизу лінії розмежування, у тому числі так звану "сіру зону" на Донбасі.