Депутати прибрали з керівництва комітетів прихильників “законів 16 січня”

11 Грудня 2014, 14:21

Депутати парламенту підтримали постанову депутата Олега Ляшка за номером 1291 про звільнення з керівних посад у комітетах 15 осіб, які голосували за "диктаторські закони 16 січня". Про це заявив представник регламентного комітету ВР.

За відповідне рішення проголосували 264 нардепи.

Низка депутатів "голосувальників за закони 16 січня" також заявили , що вони за ці закони не голосували або відкликали свої голоси.

Нардеп Мустафа Найєм запропонував включити до тексту постанови ім'я Олеся Довгого, який рішуче заперечив проти цього.

Представники групи "Воля народу" заявили, що самі відкликають своїх представників з керівництва комітетів і наполягають на голосуванні власного проекту постанови з цього приводу.

У тексті постанови №1291 авторства депутата Олега Ляшка пропонувалося змістити з керівних посад 15 нардепів, саме: Лабазюка Сергія Петровича з посади першого заступника голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин; Бобова Геннадія Борисовича з посади заступника голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин; Деркача Андрія Леонідовича з посади першого заступника голови Комітету з питань бюджету; Кацубу Володимира Михайловича з посади першого заступника голови Комітету з питань економічної політики; Поплавського Михайла Михайловича з посади секретаря Комітету з питань науки і освіти; Богуслаєва Вячеслава Олександровича з посади заступника голови Комітету з питань національної безпеки і оборони; Шипка Андрія Федоровича з посади заступника голови Комітету з питань охорони здоров’я; Развадовського Віктора Йосиповича з посади заступника голови Комітету з питань податкової та митної політики; Фельдмана Олександра Борисовича з посади заступника голови Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин; Кіссе Антона Івановича з посади заступника голови Комітету з питань правової політики та правосуддя; Гіршфельда Анатолія Мусійовича з посади заступника голови Комітету з питань промислової політики та підприємництва; Бондаря Віктора Васильовича з посади заступника голови Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України; Атрошенка Владислава Анатолійовича з посади заступника голови Комітету з питань транспорту; Шкірю Ігоря Миколайовича з посади заступника голови Комітету з питань транспорту; Клімова Леоніда Михайловича з посади першого заступника голови Комітету з питань фінансової політики і банківської діяльності.

Вказаних депутатів запропоновано натомість обрати рядовими членами комітетів Верховної Ради восьмого скликання.

Як відомо, стенограма голосування про керівні посади у комітетах ВР свідчить, що особи, які голосували за "закони 16 січня" не обійматимуть керівні посади у комітетах. Проте в остаточній редакції цих поправок немає, оскільки спікер Володимир Гройсман поставив постанову на голосування одразу в цілому.

9 грудня депутати включили до порядку денного постанову про щодо позбавлення регіоналів, причетних до голосування "законів 16 січня", керівних посад.