Депутати пішли на перерву після провалу урядового законопроекту щодо валюти

3 Березня 2015, 13:16

Парламент не зміг у першому читанні ухвалити законопроект про зміни до закону "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті". Таке рішення підтримали 162 нардепи з першої спроби, 156 з другої та 219 з третьої.

Також депутати не схвалили підготовку закону до другого читання за скороченою процедурою, за що проголосували тільки 190 депутатів.

У законі пропонували скоротити термін повернення валюти до банків України для експортерів зі 180 до 90 днів.

За кожен день просрочки термінів пропонували нараховувати пеню у розмірі 0,3% загальної суми, перерахованої у національну грошову одиницю.

Після провалу законопроекту частина депутатів заблокувала трибуну, депутати вимагають повернення до розгляду законопроекту. Депутат Сергій Пашинський заявив, що "ми не бачимо можливості працювати надалі без прийняття цього законопроекту за основу та в цілому.

За проект закону не голосувала частина фракції БПП, за словами депутата Ігоря Кононенка вони готові виключно "повернути до комітету" законопроект.

Після цього мпікер Володимир Гройсман оголосив перерву у роботі Ради

Нагадаємо, Національний банк України з 21 серпня 2014 року на 3 місяці підвищив норму обов'язкового продажу валютної виручки експортерами – резидентами України до 100%, однак вже за місяць знову скоротив до 75%

Читайте також: Економіст: підприємці зможуть обійти ініціативи Нацбанку щодо обов'язкового продажу валюти