Депутати підтримали виробництво теплової енергії з альтернативних джерел

21 Березня 2017, 16:44

Верховна Рада України у вівторок, 21 березня, на засіданні ухвалила в другому читанні та в цілому зміни до Закону України "Про теплопостачання" №4334 щодо стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел, йдеться на офіційному веб-порталі Верховної Ради України.

Законопроект №4334 підтримали 238 народних обранців.

Закон створює підґрунтя для стимулювання виробництва теплової енергії з альтернативних джерел та дає гарантії повернення вітчизняному та зарубіжному інвестору вкладених інвестицій у виробництво теплової енергії без використання газу. 

Суб'єктам господарювання компенсуватимуть різницю між тарифом на теплову енергію, вироблену на таких установках для потреб державних і комунальних установ, та тарифом для потреб населення.

Закон також передбачає встановлення та щомісячний перегляд для всіх категорій споживачів тарифів на теплову енергію, що виробляється з альтернативних джерел.

Крім того, встановлюється ліцензування господарської діяльності з виробництва теплової енергії на установках з використанням альтернативних джерел енергії, а також певних видів господарської діяльності у сфері теплопостачання, якщо енергія виробляється на теплоелектроцентралях, ТЕС, АЕС, когенераційних установках.

Нагадаємо, Фінляндія, яка витрачає на опалення житлового сектора в п'ять разів менше за Україну, допоможе нам підвищити енергоефективність. У лютому в Україну прибуде робоча група, яка займеться технічними рішеннями та стандартами.