Депутати нової Ради зачитають присягу хором

24 Листопада 2014, 17:31

Всі новобрані депутати одночасно виголосять присягу зі своїх місць у залі Верховної Ради. Про це заявив голова підготовчої групи Володимир Гройсман, відповідаючи на запитання журналістів, чи виголошуватиме присягу найстарший депутат, яким є нині колишній "регіонал" Юхим Звягільський.

"Було прийнято рішення, що усі депутати разом виголосять присягу, перебуваючи на своїх місцях у сесійній залі, у тому числі і найстарший депутат Верховної Ради", – сказав Гройсман.

За його словами, відповідну пропозицію підтримали представники усіх без винятку партій, які потрапили до новообраного парламенту.

Гройсман також нагадав, що згідно з законом відкриває нову сесію чинний голова Верховної Ради.

Окрім того, він пообіцяв, що вже у середу, 26 листопада, підготовча депутатська група узгодить план розсадки у сесійній залі, а також розподіл парламентських комітетів.

За словами Гройсмана, у групі була дискусія щодо доцільності існування кількох комітетів, які дублюють функції один одного.

"Однак я переконаний, що компроміс щодо комітетів буде знайдено", – сказав він.

Наступне засідання підготовчої групи відбудеться у середу, а Верховна Рада 8 скликання розпочне роботу в четвер, 27 листопада.

Нагадаємо, за підсумком обробки 100% протоколів, в Раду за партійними списками проходять партії "Народний фронт" (22,14%), "Блок Петра Порошенко" (21,81%), "Самопоміч" (10,97%), "Опозиційний блок" (9,43%), Радикальна партія (7,44%) і "Батьківщина" (5,68%).

Водночас, найбільшу кількість мандатів у Раді, за попередніми даними, отримає "Блок Петра Порошенка".