Крім того, Барбара Лохбіллер з фракції Зелених, Європейського вільного альянсу запевнила Карпачову, що під час її особистого візиту до Лівії, який планується найближчим часом, вона також наполягатиме на звільненні українських громадян перед Перехідним урядом Лівії.
Як повідомляє прес-служба, Карпачова провела переговори з представниками двох найбільших фракцій Європарламенту – Європейської народної партії та Прогресивного альянсу соціалістів і демократів. Під час зустрічі вона акцентувала увагу на необхідності об'єднати зусилля України та ЄС у справі захисту прав 28 громадян України і понад 100 громадян із шести країн-членів ЄС, яких також утримують на території Лівії.
На думку Карпачової, слід звернутися до Перехідного уряду Лівії з проханням знайти можливість застосувати амністію до всіх іноземних полонених.
Нагадаємо, згідно з останнім офіційним повідомленням від МЗС України, лівійська влада проводить розслідування щодо співпраці затриманих українських громадян з режимом Каддафі. «Українці, затримані у Лівії, порушили міграційне законодавство, коли у середині липня 2011 р. у розпал конфлікту в'їхали до Лівії», – пояснив голова департаменту з інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.
Як відомо, українці перебувають під арештом у Тріполі (Лівія) із серпня 2011 року.
Їх затримали за підозрою у пособництві силам скинутого лідера країни Муамара Каддафі під час громадянської війни, що пройшла в 2011 році. Однак, як повідомляв МЗС, вони прибули для роботи на об’єктах нафтової промисловості.
Раніше у коментарі Тижню речник МЗС України Олександр Дикусаров пояснював, що важко спрогнозувати, коли їх буде звільнено. Він пояснив складність проведення переговорів тим, що українці перебувають під домашнім арештом в районах, які контролюють революційні бригади.