Зокрема, аби убезпечити кандидатів від можливої адміністративної чи кримінальної відповідальності, фонди оголосили про вихід з керівного складу кандидатів або змінили власну назву.
«Таким чином зникає формальна прив'язка організацій до суб'єктів виборчого процесу, хоча кандидати продовжують брати участь у заходах фондів», – розповіла представник Громадянської мережі Ольга Айвазовська.
«Наприклад, Ігор Єремеєв (кандидат по округу N 23, центр – смт Маневичі) призупинив своє членство у благодійному фонді «Волинська родина», а організація продовжує фінансувати заміну пластикових вікон в освітніх і дошкільних закладах на території 23-го округу. Сергій Мартиняк (кандидат по округу N 20, центр м. Горохів) вийшов з керівного складу фонду «Європейський вектор», а організація продовжує реалізовувати на рівні районів 21 виборчого округу конкурс мікрогрантів у рамках проекту «Підвищення добробуту громад». Борис Клімчук (кандидат по округу N 22, центр – м. Луцьк) теж оголосив про вихід зі складу правління фонду «Рідна Волинь», – розповіла Айвазовська.
За її словами, в Івано-Франківській області змінив назву фонд Степана Івахіва (кандидат по 21 ВО). «Фонд, який раніше носив його ім'я, ближче до виборів перейменувався на «Патріот Волині». Організація зосередилась на встановленні автобусних зупинок в селах, ремонтує сільські школи та клуби. У більшості цих заходів бере участь Івахів, який особисто нічого не вручає», – додала вона.
Нагадаємо, результати моніторингу «Опори» засвідчив, що Партія регіонів лідирує за кількістю передвиборчих порушень.
Як повідомлялось, депутат від ПР Владислав Лук’янов вважає, що «людям байдуже, звідки ідуть гроші на речі, які приносять їм користь, тому це не можна називати адмінресурсом».