Депутатська лікарня купила перший у світі 4D томограф за 32 млн грн

17 Вересня 2012, 11:16

В обґрунтуванні закупівлі повідомляється, що томограф TSX-301 A/2С AQUILION ONE (640 зрізовий) виробництва фірми Toshiba має унікальні можливості.

«Це перший у світі 4D (динамічний об’ємний) комп’ютерний томограф, що не має аналогів на сучасному медичному ринку. Сканування одним обертанням рентгенівської трубки із реконструкцією 640 зрізів забезпечує не лише якісну візуалізацію рівномірно контрастованих артерій, а й адекватну оцінку функції серця протягом одного його скорочення», -йдеться в документі.

AQUILION ONE -система експертного класу спеціального призначення, яка дозволяє максимально економити час обстеження пацієнтів з такими небезпечними для життя станами як церебральний інсульт та інфаркт міокарда. Здатність охоплення цілого органа за одне обертання трубки значно підвищує діагностичну ефективність метода, а найшвидше сканування сприяє суттєвому скороченню часу обстеження, зменшенню променевого навантаження та об’єму контрастної речовини, що застосовується.

ПрАТ «УМТ» обрано постачальником по неконкурентній процедурі закупівлі «в одного учасника», оскільки компанія є єдиним постачальником зазначеного обладнання на Україні.

Єдиним акціонером ПрАТ «УМТ» з липня 2011 року є словак Андрій Рехак. З того моменту фірма почала регулярно вигравати державні тендери, наростивши свої тендерні здобутки у 2011 році до 150 млн грн, що в шість разів більше у порівнянні з попереднім роком.

Загалом з липня минулого року компанія продала українським лікарням та медичним інститутам обладнання на 322,71 млн грн. Цього року ПрАТ «УМТ» продав «Науково-практичний Центр ендоваскулярної нейрорентгенохірургії НАМН України» рентген за 17 мільйонів, хоча аналог можна було знайти за 7 млн грн

Нагадаємо, загалом в 2012 році «Феофанія» провела тендери на 90,46 млн грн.Зокрема, на майже 50 млн грн було замовлено послуги з ремонту та модернізації адміністративних будівель лікарні.

98