Депутатка відповіла критикам, які обговорюють створення дитячої кімнати в Раді

1 Жовтня 2015, 21:15

У Верховній Раді жінки продовж багатьох років вимагали створення кімнати для годування дітей, тим часом зараз ця ініціатива чомусь піддана неабиякій критиці. Про це в Facebook заявила народна депутатка Ірина Геращенко.

«Мене шокували критика цієї ініціативи, яка йде в тому числі від цілком прогресивних колежанок і журналістів. Так дивно, коли всі захоплюються пеленальними столиками в туалетах Європарламенту і депутатками, що тягають в кенгурушках немовлят на особисті голосування десь там в італійському сенаті. І при цьому розгортають справжню травлю проти тих українських депутаток, які насправді пропонують впровадити те саме в Україні. Всі крики про особливі привілеї депутаток і про те, що подібні кімнати неможливі на виробництві, бо там начальство на це ніколи не піде, просто не витримують критики. Звичайно, ніколи не підтримають, якщо ми не проб'ємо таку кімнату бодай у ВР», – написала Геращенко.

Вона розповіла, що в Раді впродовж останніх п’яти років жінки безуспішно вимагали створення кімнати для годування немовлят.

«Ми вимагали цього від Литвина, від Рибака, бо в попередніх парламентах відразу кілька жінок – депутаток під час своєї каденції очікували дитину і мали суміщати роботу і материнство. Депутат – а це обрана посада – не може йти на три роки в декрет, як правило, всі мої колежанки йшли кілька перших тижнів (я в тому числі вже через 10 днів після пологів вперше прийшла в ВР, було важливе засідання), і потім ти маєш виходити на роботу. І ми ганяли кожні три години годувати дитину, годували їх в машинах у парку, прикрившись пелюшками на лавочках, бо ж дітей, навіть немовлят, в Раду не пускають», – пригадала Геращенко.

Читайте також: Депутатки просять створити у Верховній Раді кімнату для годування немовлят

«Нікому в здоровому глузді не прийде в голову тягати дітей в ВР, це шкідливо для дитячого здоров'я та й мамі не потрібно, їй треба працювати. Але керівництво будь- якої установи має в зрозумілих межах йти назустріч жінкам- мамам, які хочуть поєднувати кар'єру і материнство. Це і є рівні можливості! Від цього виграє країна і виробництво, бо жінка зможе поєднувати, так організувати свій графік і свій день, щоб все встигнути. І відкриття такої кімнати стане першим прикладом для інших установ- допомогти жінці реінтегруватися після пологів в роботу, поєднати роботу і кар'єру», – наголосила депутатка.

Про дитячу кімнату в ВР. Мене шокували критика цієї ініціативи, яка йде в тому числі від цілком прогресивних колежанок і…

Posted by Iryna Gerashchenko on 1 жовтня 2015 р.

Нагадаємо, голова Верховної Ради Володимир Гройсман показав дитячу кімнату, яка невдовзі з’явиться у будівлі парламенту. Він також пообіцяв, що там будуть працювати професійні вихователі.