Депутата Волинської облради взяли під домашній арешт через перевернуті портрети Януковича

25 Грудня 2013, 21:07

Окрім того, суд зобов'язав Гузя носити електронний браслет на зап'ясті правої або лівої руки.

Затриманого інкримінують порушення статей 341 ККУ – захоплення державних або громадських будівель чи споруд, 295 ККУ – заклики до вчинення дій, що загрожують громадському порядку та ч. 2 ст. 296 ККУ – хуліганство.

Сам Гузь на своїй сторінці у Facebook пояснив, що йому  інкримінують винесення портретів Януковича з приміщення Волинської обласної ради.

Розгляд клопотання про міру запобіжного заходу тривав майже 9 годин.

Під стінами суду зібрались активістів, які вишукували   «Слава Україні! Героям слава!», «Ігоре, ми з тобою», «Прокурор, згадай присягу», «Зека – геть», «Банду – геть», «Свободу політв’язням» тощо.

Слідство та прокуратура наполягали на тому, щоб підозрюваному обрали міру запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, терміном на 2 місяці з цілодобовою забороною залишати приміщення. А також обов’язок носити електронний засіб контролю.

Обвинувачення наполягало на тому, що підозрюваний Гузь може тиснути на свідків у справі, перешкоджати слідству.

 Гузь заявляв, що як депутат Волинської обласної ради, повинен відвідувати сесії, засідання комісії та зустрічатися з виборцями. Відповідно до винесеної ухвали, реалізувати своє право тепер депутат зможе, отримавши відповідні дозволи слідчого та прокурора.

 Ухвала набула чинності з дня її оголошення. Захист має право на подачу апеляційної скарги протягом п’яти днів.  

Як відомо, у провадженні фігурують ще п’ять активістів Євромайдану – Богдан Шиба, Сергій Григоренко, Майя Москвич, Микола Собуцький та Володимир Бондар.