Про це сказано в законопроекті №9732, зареєстрованому в Раді 18 січня. Автор проекту також пропонує ввести обов'язкову дактилоскопію для осіб, які за станом здоров'я або віку не можуть повідомити про свої особисті дані. Крім того, обов'язковій дактилоскопії підлягають бездомні, діти-сироти, діти, позбавлені батьківської опіки й особи, підозрювані в бродяжництві.
Законопроект передбачає використання дактилоскопії винятково на основі конфіденційності з метою попередження або розкриття злочинів, правопорушень та ідентифікації особи. Документом передбачається, що дактилоскопічні картки, в які буде записуватися інформація, повинні вноситися до єдиного реєстру, порядок створення й функціонування якого визначає Кабінет Міністрів.
У пояснювальній записці до законопроекту автор зазначає, що введення єдиного законодавчого акту, що регулює порядок проведення дактилоскопії, скоротить рівень злочинності й корупції, спростить процедуру ідентифікації осіб, що перетинають територію країни.
Як повідомлялося раніше, Управління верховного комісара Організації Об'єднаних Націй з справ біженців у Білорусі, Молдові та Україні (УВКБ ООН) сподівається на поліпшення міжнародного захисту біженців в Україні у випадку прийняття нового Кримінально-процесуального кодексу.
У травні минулого року представник Управління верховного комісара у справах біженців ООН Олдріх Андрісек заявив, що Україна систематично порушує Конвенцію про статус біженців і не має державної політики в цій сфері.