Депутат Європарламенту звинувачує лідерів ЄС у зриві угоди про асоціацію з Україною

22 Грудня 2011, 09:36

«Минулий саміт Україна-ЄС показав успіх дипломатії України і аморфну, невиразну позицію чиновників ЄС. Мені взагалі незрозуміло, як пан Баррозу і Ромпай примудрилися не укласти договір про асоціацію, коли у них в портфелі резолюція Європарламенту, де чітко і ясно сказано» укласти договір про асоціацію до кінця 2011 року». Виходить, що ті, кому дано завдання, замість того, щоб виконувати свою роботу, саботують її», – йдеться в заяві.

«Будь-які умови, поза політичним та економічним діапазоном, це – невмілі і непрофесійні дії. Питання кримінального характеру повинні вирішувати відповідні структури, а не Баррозу і Ромпай», – вважає євродепутат.

Він також підкреслює, «неможливо собі уявити, щоб керівництво України просило ЄС, наприклад, не переслідувати в кримінальному порядку Берлусконі і Жака Ширака і пом'якшити їм інкриміновані статті, змінити закони Італії та Франції».

«Мені щиро шкода, що Єврокомісія і Єврорада не виконали до кінця свою роботу, ту, яку їм доручили зробити депутати Європарламенту. Є про що «поговорити» на засіданнях Європейського парламенту в 2012 році. Багато незручних запитань до чиновників з Єврокомісії», – резюмує Мирський.

Нагадаємо, 19 грудня Україна та Європейський Союз оголосили про завершення переговорів щодо угоди про асоціацію. Проте не парафували угоду про асоціацію. 

раніше депутат Європарламенту Олександр Мирський (Латвія) розкритикував поведінку екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко під час судового засідання.