«Рішення українських лідерів однозначно пов'язане з менталітетом, і це не можна змінити за одну ніч. Але я вірю, що страхи зникнуть, і буде беззаперечно визнано, що ЄС не вимагає, щоб його партнери забули про добрі відносини чи угоди про вільну торгівлю з Росією», – сказала депутат.
Вона наголосила, що завдання ЄС — співпрацювати спільно з партнерами для створення демократичного, процвітаючого та стабільного сусідства, що має базуватися на принципах верховенства права.
«Стабільність зменшує ризик конфліктів. Це — однозначно в інтересах ЄС, і також в інтересах України», – наголосила Овіір.
Разом з тим, естонський депутат Європарламенту не бачить проблеми в том, що угода про асоціацію на буде підписана на саміті Східного партнерства у Вільнюсі.
«Я не бачу катастрофи в рішенні лідерів України не підписувати угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з Європейським Союзом у Вільнюсі», – сказала вона.
Говорячи про майбутнє двосторонніх відносин естонський депутат зазначила, що Україна рано чи пізно продовжить свій європейський шлях.
«Я думаю, Україна… зрозуміє, що Росія не дарує “тістечка” назавжди і вдаючись до політики шантажу може зробити Україну політичним об'єктом. Зрозуміло, що більш тісні відносини з ЄС, який поважає закони та контракти, стратегічно має довготривалі переваги для країни», – наголосила Овіір.
За її словами, більш тісна співпраця цікава як ЄС, так і Україні, а відповідна форма співпраці буде знайдена.
«Участь президента України Віктора Януковича в третьому саміті Східного партнерства в Вільнюсі — політичний сигнал. Угода про асоціацію буде укладена раніше чи пізніше. Я впевнена в цьому», – сказала Овіір.