«Я думаю, що це важливо, що Європейський парламент прийняв цю резолюцію щодо тиску Росію на країни Східного партнерства. За допомогою цією резолюції парламентарі підкреслюють свою підтримку країнам Східного партнерства. Ці країни обрали європейську перспективу, приєднавшись до Східного партнерства та працюючи над Угодами про асоціацію протягом останніх років», – вважає Крамон.
Вона також наголосила, що ці поки незавершені угоди про асоціацію не спрямовані проти Росії, навпаки вони матимуть позитивні торговельні наслідки і для Росії. «Метою ЄС є зона процвітання та стабільності на нашому континенті», – наголосила депутат Бундестагу.
На думку Крамон, «основна різниця між двома опціями – угодою про зону вільної торгівлі з ЄС та Митним союзом у тому, що перша містить ціннісні критерії і тому дає стимул до внутрішніх реформ». Крім того, вона додала, що в той час, коли ЄС започаткувало програму Східного партнерства у 2009 році, ніхто ще не говорив про Євразійський союз.
Крамон сподівається, що резолюція Європарламенту спонукатиме країни Східного партнерства краще співпрацювати з ЄС. Втім, додала вона, «як показує приклад Вірменії, ніколи не можна бути певним». При цьому депутат Бундестагу зауважила, що Вірменія перебуває у зовсім іншій ситуації, через проблеми з безпекою.
Що ж стосується України, то євродепутат у коментарі заявила: «Здається, що штучні торговельні бар’єри по-іншому вплинули на український уряд. Він не хоче сходити із європейського шляху».